OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Revitalizace Cihlářského potoka je u konce

cihlar potok ikonaTakřka tři roky trvající rozsáhlý projekt realizovaný Divizí kapacity PSJ je u konce. Od března 2010 zajišťovala rozsáhlou revitalizaci kaskády rybníků na Cihlářském potoce pro potřeby města Havlíčkův Brod. Do konce letošního roku bylo prostavěno 38,5 milionů korun, které byly z podstatné části čerpány z fondů Ministerstva životního prostředí.

Číst dál...

Zdrogovaný řidič zavinil nehodu u Žižkova pole

policie drogyHavlíčkobrodští policisté vyjížděli v úterý 4. prosince k dopravní nehodě, ke které došlo před polednem mezi obcemi Dobrá a Žižkovo Pole. Čtyřiadvacetiletý řidič osobního automobilu Opel se na zasněžené vozovce míjel s traktorem s přívěsem. Vlivem nepřiměřené rychlosti vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Náraz vozidlo odhodil zpět na vozovku, kde narazilo do stojícího traktoru. Při střetu došlo k poškození obou vozidel. Řidič opelu však nezastavil a z místa nehody odjel směrem na obec Žižkovo Pole.

Číst dál...

Plameny v noci pohltily truhlárnu ve Světlé nad Sázavou

hasici 003Osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v noci z neděle na pondělí zasahovalo u rozsáhlého požáru truhlárny ve Světlé nad Sázavou. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 1,5 mil. Kč. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Číst dál...

Vůz skončil po nehodě v rybníce

simtany nehoda ikonaTři jednotky hasičů zasahovaly v neděli před polednem u dopravní nehody osobního vozidla u obce Simtany na Havlíčkobrodsku. Hlášení o nehodě přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 11:53 hod. K nehodě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Přibyslavi a jednotkou HZS SŽDC Havlíčkův Brod.

Číst dál...

Havlíčkobrodská chirurgie má "obýváček" pro pacienty

pokoj nem hb ikonaNemocniční prostředí, vyšetřovna, nejsou vždy vhodným místem pro sdělování závažných a citlivých informací. Když musí zdravotník říci pacientovi nepříznivou diagnózu či citlivou informaci, předat rodině negativní informaci či pozůstalost - měl by tak činit v intimním, klidném a tichém prostředí.

Číst dál...

Prožijte romantický večer na hradě Lipnice ve společnosti netopýrů

netopyri noc ikonaV sobotu 25. srpna 2012 se od 19:30 hodin uskuteční Netopýří noc na hradě Lipnice. Pro velký úspěch v loňském roce se sdružení Zelené srdce ve spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů (ČESON) a Národním památkovým ústavem – správou hradu Lipnice rozhodlo uspořádat druhý ročník. Akce seznamující hravou formou se životem, výzkumem a ochranou netopýrů je určena dětem i dospělým. 

Číst dál...

Historický most v Ronově nad Sázavou je v havarijním stavu

most ronov ikonaV pátek odpoledne se uskutečnilo jednání zástupců Stavebního úřadu v Havlíčkově Brodě, starosty Města Přibyslav, odborných pracovníků památkové péče z územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Telči a zástupce výkonného orgánu památkové péče z Havlíčkova Brodu ve věci řešení havarijního stavu historického kamenného mostu v Ronově nad Sázavou. Výsledkem jednání byla rekapitulace dosavadního vývoje situace a stanovení dalšího postupu záchrany cenné kulturní památky.

Číst dál...

REKLAMA