OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

komnacky smlouva 004 ikonaPrvní důležitá otázka je vyřešena! Dva dny po skončení fotbalového ročníku zná FC Vysočina svého kouče pro boje v Gambrinus lize. Dnes podvečer v Jihlavě svým podpisem stvrdil smlouvu zkušený a úspěšný trenér – František Komňacký! Asistent českého reprezentačního týmu, který v uplynulých sezónách vedl Jablonec a získal titul s Baníkem a Ružomberokem, v Jihlavě podepsal dvouletý kontrakt.

„Velmi nás těší, že jsme získali takto kvalitního a renomovaného kouče. Po prvním reprezentačním hráči v postavě Jaromíra Blažka jsme tímto na Vysočinu přivedli i prvního trenéra, který má zkušenosti s národním týmem. Věříme, že František Komňacký hráčům předá své bohaté zkušenosti a poznatky a zároveň týmu pomůže zvládnout velmi těžkou I. ligu,“ uvedl za vedení FC Vysočina ředitel klubu Zdeněk Tulis.

REKLAMA

komnacky smlouva 009 resize

František Komňacký se narodil 15. listopadu 1951 v Želeticích v okrese Hodonín. Hráčskou kariéru zasvětil v Kyjovu. Mnohem výrazněji se však prosadil jako trenér. První trenérské angažmá získal v roce 1986 jako asistent v Drnovicích, kde nakonec setrval až do roku 1994. Poté se přes Kroměříž dostal do Poštorné, kde byl v ročníku 1995/96 u historické 3. příčky ve II. lize. V roce 1997 přešel do 1.FC Synot Staré Město, který v ročníku 1999/00 dovedl do I. ligy. Tým v Gambrinus lize zachránil, ovšem nepříliš úspěšný podzim 2001 jeho působení na Slovácku ukončilo. Angažmá našel rychle v nedalekém Zlíně a i ten dovedl mezi elitu – hned v ročníku 2001/02. K překvapení fotbalové veřejnosti však u týmu pro Gambrinus ligu nezůstal a v létě 2002 zamířil do Žiliny. Zdejší působení však nebylo nejúspěšnější a Komňacký u týmu vydržel jen do konce roku 2002. Vzápětí podepsal smlouvu s dalším slovenským prvoligistou – Matadorem Púchov. Ten o půlroku později dovedl k senzačnímu vítězství ve slovenském poháru.

Úspěšná slovenská mise nezůstala bez povšimnutí za hranicí řeky Morava. Komňackého si vyhlédla Ostrava a určitě toho nelitovala. Ročník 2003/04 byl totiž ve znamení slavného tažení Baníku za titulem v Gambrinus lize! V létě 2005 se kouč se Slezskem rozloučil a vrátil se na Slovensko, kde přijal nabídku Ružomberoku. I zde se hned v první sezóně 2005/06 radoval z obrovského úspěchu – zisku titulu i vítězství v národním poháru! V únoru 2007 přijal Komňacký lákavou nabídku druholigového ruského Rostova na Donu. Zde však vydržel jen pouhé čtyři měsíce, neboť od léta 2007 převzal Jablonec. Postupně severočeské fotbalisty dovedl na dvanácté, páté, druhé a třetí místo a klub si dvakrát po sobě zahrál evropské poháry. Letos však Jabloneckým nevyšlo jaro a skončili až osmí. Komňacký se rozhodl jabloneckou misi ukončit a v letní přestávce přijal nabídku nováčka Gambrinus ligy – FC Vysočina Jihlava.

Komňacký od října 2009 působí v roli asistenta reprezentačního trenéra Michala Bílka. S národním týmem se nyní chystá na EURO 2012, které proběhne v Polsku a na Ukrajině.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA