OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

 

fcvysocina hraci_treninkFotbalové jaro v pátek konečně zavítá i na Vysočinu! Jihlavští fotbalisté se chystají na jarní domácí výkop, v němž od tradičních 18:00 hodin přivítají tradičního soupeře – FK Čáslav. Potěší domácí tým očekávanou vysokou návštěvu tolik potřebným bodovým ziskem? Naváže FC Vysočina na výborné zimní výkony? Jak si v premiéře před jihlavským publikem povede brankář Jaromír Blažek?

REKLAMA

Vysočina v sobotu odvezla cenný bod ze stadiónu Ústí nad Labem, které tak v tomto ročníku ztratilo první body na domácí půdě. V pátek však remíza svěřencům kouče Romana Pivarníka rozhodně stačit nemůže: „Chceme navázat na naši hru ze závěru podzimu a z průběhu zimní přípravy. Chceme hrát sebevědomě, aktivně a agresivně. Prostě půjdeme za vítězstvím! Nevylučuji, že v základní sestavě provedeme oproti duelu v Ústí určité korekce. Pozor si musíme dát na čáslavské brejky a nebezpečné standardní situace.“

Jihlavský trenér už bude moci využít služeb útočníka a střelce Stanislava Tecla, kterému vypršel trest za vyloučení v podzimním duelu v Třinci. Navíc se začíná vyprazdňovat marodka a k dispozici by tam měli být Vacek, Kryštůfek i Šilinger. Mimo hru stále zůstávají Vaculík a Gabriel.

Čáslav v posledních sezónách bojuje o udržení druhé nejvyšší soutěže. Po úvodním jarním kole, kdy tým trenéra Oldřicha Abrháma na domácí půdě podlehl zachraňujícímu se Mostu 1:2, to vypadá, že bývalý Zenit čeká náročné záchranářské jaro. Zatím mu se ziskem 20 bodů náleží 14. příčka s pětibodovým náskokem právě na Most. „Myslím, že prohra s Mostem je pro nás poměrně krutá, neboť šlo o typicky remízové utkání. Takový je ale fotbal, který přináší krásné okamžiky, ale bohužel i ty smutnější. Musíme se z toho otřepat a musíme být zase silní. Všechno máme ještě ve svých rukou, takže bych v žádném případě nechtěl podléhat pesimismu," uvedl pro čáslavský web Abrhám.

Jeho tým se v Jihlavě bude muset obejít bez svého nejlepšího osmigólového kanonýra Voltra, jenž v zimě odešel do Hradce Králové. Tamtéž v zimní přestávce zamířila opora defenzívy Šisler. V zápase na Vysočině bude scházet i jediný čáslavský střelec v duelu s Mostem Rakovan, neboť pyká za červenou kartu. Pro jaro Čáslav posílili příbramský Mojdl a dvojice fotbalistů ze Slovácka – záložník Šturma a urostlý útočník Szmek.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

 

 

REKLAMA