OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina tymFotbalová Vysočina se těší na pikantní prvoligový duel. Tento pátek se Gambrinus liga po dlouhých třech týdnech vrátí do Jihlavy a přinese sebou silného protivníka v podobě Sigmy Olomouc. Tedy tým, který vede trenér Roman Pivarník, který v loňském ročníku Vysočinu dovedl zpět do nejvyšší soutěže a ještě před třemi měsíci společně s jihlavskými fanoušky slavil postup. Tento fakt pro hráče FC Vysočina jistě bude znamenat zvýšenou motivaci. Touto největší však nesporně bude jejich obrovská touha konečně dočkat výhry!

O nadcházejícím soupeři

REKLAMA

V pátek už to prostě musí vyjít. Jihlavský tým v dosavadních čtyřech zápasech čtyřikrát vedl, ovšem každý z těchto duelů nakonec skončil remízou. Přitom na Slavii a v Liberci hráčům ve žlutém scházelo k tříbodovému zisku jen několik vteřin. Velmi zrádné historické statistiky jsou vítězství Vysočiny docela nakloněny. Jihlava všechny zápasy proti Sigmě v premiérovém prvoligovém ročníku 2005/06 vyhrála, přičemž výhra z 29. dubna 2006 je vůbec posledním tříbodovým ziskem FCV v nejvyšší soutěži. Na další zatím čeká. Ošidná statistika nepřeje ani trenéru Pivarníkovi, který duel proti Jihlavě zatím vždy prohrál. Ve II. lize neuspěl na lavičce HFK Olomouc a nevedlo se mu ani jako lodivodovi Hanácké Slavie Kroměříž.

Nyní však disponuje nesrovnatelně kvalitnějším kádrem, než tomu bylo u zmíněných druholigových celků. V brance je jasnou jedničkou Zlámal, ovšem toho trápí zranění z utkání v Českých Budějovicích a lze očekávat, že ho v Jihlavě opět nahradí Blaha. Kraje obrany jsou v Olomouci už několik sezón jasné – obsadí je Janotka a exjihlavský Vepřek. Ve stoperské dvojici je první volbou Škerle, ovšem jeho parťáka trenér Pivarník hledá. Dreksa pyká za vyloučení, tudíž lze očekávat, že nastoupí buď Rus Galban, anebo jednadvacetiletý Šindelář. V olomoucké záloze panuje velká konkurence, přesto je zde pozice defenzivního záložníka Rossiho a uzdraveného tvůrce hry Hořavy neoddiskutovatelná. Středovou trojku pravděpodobně doplní talentovaný mladík Pospíšil. Místo tak nezbude na bývalého reprezentanta Heinze.

Pokud je v záloze Sigmy velká konkurence, tak v útoku lze hovořit doslova o přetlaku. O tři místa usiluje hned sedm výborných útočníků. Zdá se, že jisté místo má Ordoš a vedle něj naposledy nastoupila dvojice Schulmeister - Hubník. Po neuspokojivém výkonu ofenzívy proti Hradci Králové nelze vyloučit nasazení Doležala, Petra, anebo křídelníka Navrátila. 

V Olomouci zatím se vstupem do Gambrinus ligy nepanuje velká spokojenost. Tým po vítězství v Superpoháru nezvládl vstup do soutěže na půdě Českých Budějovic, kde podlehl 1:0. V dalším kole sice přišla výhra nad Slováckem, ovšem následná utrápená remíza na Slavii a především pak domácí remíza s Hradcem Králové náročné fanoušky Modré laviny neuspokojily. Ambiciózní Sigmě tak s pěti body náleží 8. příčka tabulky s jednobodovým náskokem na Jihlavu. Pohled do tabulky pravdy dokonce hovoří pro Vysočinu.

Jak to vidí trenér?

Kouč František Komňacký ze svého týmu cítí velkou touhu po vítězné euforii, která se jeho svěřencům zatím vyhýbá. „Touhu po výhře z hráčů vnímám před každým duelem. Bohužel, ne vždy se nám, i s ohledem na kvality soupeře, podaří tříbodový zisk získat. Na druhou stranu je pravdou, že jsme dosud v žádném duelu nepropadli, tudíž věříme, že bychom se v pátek mohli vítězství konečně dočkat.“

Fanoušky jistě zajímá brankářská otázka. Už je Blažek fit? Nebo dostane důvěru Hanuš, který se zaskvěl v Liberci? „Jarda Blažek už v úterý naplno trénoval a vypadá to, že by mu nemělo nic bránit v tom, aby nastoupil. To zatím neplatí o zraněných Gabrielovi, Obertovi a Mešanovićovi. V Liberci navíc utrpěli krvavé tržné rámy na hlavě defenzivní hráči Karlík a Tlustý, o jejichž startu zatím panuje nejistota,“ informoval Komňacký.

Jakou roli podle něj bude hrát skutečnost, že má trenér Pivarník výborné znalosti o jihlavském týmu? „Nesporně má o našich hráčích více poznatků, než my o fotbalistech Sigmy. Uvidíme, zda se to v zápase nějak projeví. Pro naše hráče může představovat pozitivní motivaci, že nastoupí proti trenérovi, jenž je dovedl do I. ligy.“


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA