OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina_logoCo je to jedna třiapadesátina? Jindy zcela nevýznamné a podružné množství je nyní pro hráče a fanoušky FC Vysočina zcela zásadní veličinou. Zisk třiapadesátého bodu v aktuálním ročníku II. ligy FAČR pro ně totiž znamená vytoužený postup do Gambrinus ligy! Vybojují si jistotu návratu mezi českou fotbalovou elitu už tuto sobotu, kdy v rámci 29. kola hostí Fotbal Třinec?

„Nehodláme se soustředit na zisk dostačujícího jednoho bodu a už vůbec se nemůžeme spoléhat na případnou ztrátu Sokolova. V sobotu chceme navázat na velmi dobrý výkon a cennou výhru z Brna. Zároveň se toužíme před rekordní návštěvou rozloučit s touto sezónou a našimi fanoušky. A lepší způsob, než vítězství korunované postupem do I. ligy, si ani neumíme představit. Půjdeme za třemi body a tomu bude odpovídat i naše taktika a složení sestavy. Ta se může oproti duelu na Zbrojovce změnit,“ zdůraznil trenér Roman Pivarník, který však jedním dechem dodal: „Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. I my proto musíme být v nadcházejícím utkání velmi obezřetní. Třinec neprožívá ideální období, ale má své silné stránky. Navíc v Jihlavě bude chtít využít poslední šance k záchraně II. ligy. Asi nemusím dodávat, že možným klíčem k zápasu bude vstřelení první branky na jedné či druhé straně.“

REKLAMA

Třinec prožívá nevydařenou sezónu a především nesmírně bídné jaro. Tým, který v loňském ročníku bojoval o postup do I. ligy a nakonec vybojoval velmi slušnou 5. příčku, se nyní krčí se ziskem 27 bodů na 15. sestupové příčce tabulky. Dvě kola před koncem mají svěřenci trenéra Miroslava Kouřila hodně složitou cestu k záchraně. Musí plně bodovat v zápasech v Jihlavě a doma se Zlínem a zároveň doufat, že Znojmo, Čáslav nebo Vlašim všechny duely prohrají. Šance Třince na udržení povážlivě klesají, ovšem právě proto lze čekat, že třinečtí fotbalisté budou hrát v Jihlavě uvolněně a velmi odhodlaně.

Třinecké trable by po podzimu a následném startu do jara, kdy Třinec v derby porazil Karvinou 2:0, nikdo nečekal. Jenže právě tato výhra z 3. března je dosud jedinou, kterou „oceláři“ na jaře vybojovali. Od té doby si připsali pouhé 4 body za čtyři shodně bezbrankové remízy – s Mostem, v Čáslavi, ve Znojmě a v Opavě. Právě v Opavě třinečtí představili už třetího kouče v tomto ročníku. Do 21. kola tým vedl současný sportovní ředitel Ľubomír Luhový, kterého po domácí prohře s Brnem nahradil Alois Grussmann. Ten dostal šanci jen v pěti zápasech a jeho angažmá předčasně ukončila domácí prohra v důležitém utkání s Vlašimí. Jeho nástupcem se před čtrnácti dny stal staronový třinecký kouč Miroslav Kouřil. Ten vykřesal naději remízou v derby utkání na půdě Opavy, jenže šance Třince výrazně utlumila poslední domácí ztráta proti rozjeté juniorce Sparty – 0:2.

A co nabízí pohled na třinecký fotbalový kádr? Nejzkušenějšího hráče najdeme v brance, kde spolehlivě chytá Slovák Martin Lipčák. V obraně nejčastěji nastupují hráči střední generace Lisický, Kuděla, Hupka a Rehák. Dostatek druholigových zkušeností mají i středopolaři Malíř, Ceplák, Hanus, Maroši či Joukl, který je však pro zápas v Jihlavě vykartovaný. Přesto se zdá, týmu v záloze schází osobnost, kterou ještě na podzim byl ostřílený Patrik Siegl. Ten však v zimě odešel na hostování do Českého Těšína. Největší třinecký problém asi bude v útoku a střeleckého produktivitě. Tým v dosavadních dvanácti jarních zápasech zaznamenal jen sedm branek, z toho dvě hned v úvodním úspěšném duelu proti Karviné. Trojice útočníků Nekuda, Surynek a Gavlák si za celý ročník celkem připsala jen osm zásahů. Nejlepším střelcem týmu je tak defenzivněji laděný záložník Pavel Malíř.


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA