OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

dostihy ikonaO víkendu 24.  - 26. srpna se v jezdeckém areálu školního statku v Humpolci uskutečnilo 47. Finále seriálu závodů Zlatá podkova. V třídenním klání se utkalo dvacet jedna vozatajců a osmdesát šest sedlových koní. Vítězkou Zlaté podkovy se stala Radka Dvořáková z jezdeckého klubu Cavalier v Rynárci s koněm DAMON 2.

„Radka Dvořáková dosáhla letos na Zlaté podkově svého sedmého vítězství a stala se tak nejúspěšnějším jezdcem v historii Zlaté podkovy. I přes čtyři trestné body za čas v parkuru porazila druhého Roberta Pokorného s koněm PIPPA FUN a třetího Lubomíra Vrtka s koněm DIRÁNO 1,“ hodnotí organizátor Jiří Klubal. 

REKLAMA

V soutěži dvojspřeží zvítězil Ladislav Jirgala z Jezdeckého klubu Hubička Telnice před loňským vítězem Jaroslavem Kohoutem a Václavem Coufalíkem. 

V rámci programu byli dále oceněni nejlepší koně a jezdci v chovatelské soutěži Kritéria mladých koní pětitiletí a šestiletí. Pořadatelé také vyhodnotili výsledky Přehlídky výkonných koní plemene Český teplokrevník. V přehlídce koní Českého teplokrevníka zvítězila klisna Citadela majitele Jaroslava Adamce z Lanškrouna a mezi hřebci a valachy byl nejlepší kůň Tomon majitelky Markéty Jirošové z Prahy. 
 
Zlatým koněm Zlaté podkovy se stal Pippa Fun, startující za Jezdecký oddíl Albert Stolany. Klisna má za sebou vynikající sezónu, kvalifikovala se do finále seriálu, v něm prohrála jen o 0,64 bodu a skončila druhá. „Je třeba zdůraznit, že jako jediná z finalistů Zlaté podkovy absolvovala závěrečnou skokovou zkoušku bez chyby. V jejím sedle byl jako vždy Robert Pokorný,“ popsal Jiří Klubal. 
Součástí programu byla také ukázka soutěže chladnokrevných koní. „Celý víkend byl divácky velmi zajímavý. Jsme rádi, že na Zlatou podkovu do Humpolce míří každoročně stovky lidí z celé republiky,“ sdělil Jiří Klubal. 
 

Letos poprvé pořadatelé vyhlásili anketu Zlaté děvče Zlaté podkovy – vítězkou se stala třiadvacetiletá Eliška Opravilová, studentka Mendelovy univerzity v Brně, která závodně jezdí od roku 2003 a za největší úspěch dosavadní kariéry považuje dvojnásobný titul seniorské šampiónky Jihomoravské oblasti ve všestrannosti. Druhá skončila Andrea Beranová z Jezdeckého klubu Humpolec a na třetím místě se umístila Lucie Příhodová z Jezdeckého klubu PAM.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA