OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina logoVysočina se s Brnem v ligových duelech střetla pouze čtyřikrát, přičemž ani jednou neodešla poražena a třikrát zvítězila. Skvělou bilanci pak má ze Stadiónu Srbská, kde jihlavští fotbalisté zatím pokaždé zvítězili! Potvrdí tým Františka Komňackého tuto skvělou bilanci i v neděli, anebo v prestižním jihomoravském derby bude muset skousnout první porážku v letošním ročníku Gambrinus ligy?

O nadcházejícím soupeři

REKLAMA

Když Vysočina 13. května letošního roku slavně zvítězila v Brně, tak už se ocitla jednou nohou v Gambrinus lize a zároveň prakticky zamknula cestu mezi elitu právě Zbrojovce. Málokdo by si tehdy vsadil, že se oba celky v nejvyšší soutěži střetnou už za pár měsíců. Jenže Ústí prvoligovou výjimku nekonečně dostávat nemohlo a Sokolov střízlivě zhodnotil své možnosti, což cestu mezi elitu otevřelo čtvrtému celku druholigové tabulky – Zbrojovce Brno!

Její postup si na potvrzení musel chvíli počkat, tudíž měli brněnští méně času na přípravu a tvorbu kádru. Přesto se sportovnímu řediteli Zdeňku Kudelovi podařilo kádr vhodně doplnit a především posílit. Konkurenci v brance zvýšil Petr, zadní řady vyztužil zkušený Kaufman a spolu s ním bek Husár, ze Sparty přišlo hned trio šikovných mladíků Glaser, Jurdík a Brabec, Brno vyhrálo přetlačovanou s Jihlavou o opavského útočníka Halašku a možná největší brněnskou posilou se stal ostřílený konstruktivní záložník Zavadil. Ten se do Česka vrátil ze švédského Mjällby, aby ve Zbrojovce nahradil Václava Kolouška mířícího právě do Jihlavy. Vzájemné porovnání schopností těchto dvou technických středopolařů bude bezesporu jednou z atrakcí nedělního zápasu a zároveň též důležitým jazýčkem na vahách konečného výsledku.

Zbrojovka do ligy vstoupila nad očekávání. Hned na úvod se radovala z cenné výhry na půdě Slovácka, poté doma remizovala s Teplicemi, aby následně šokovala celou sportovní veřejnost nesmírně cenným tříbodovým importem z Plzně. Euforii však vzápětí zchladil Jablonec, který na Srbské zvítězil výrazně 1:4 a poté přišel výprask na Slavii – 5:0. Brno však na nepříznivý vývoj zareagovalo tím nejlepším způsobem – důležitou domácí výhrou nad Českými Budějovicemi v poměru 3:1. Poslední duel už z brněnského pohledu příliš vydařený nebyl – Hradec Králové se doma radoval ze své první výhry v ročníku.

Brněnská sestava se pravděpodobně nebude příliš lišit od té, která se představila v posledním duelu proti Votrokům. Zde kouč Petr Čuhel podruhé v řadě vsadil na gólmana Petra na úkor Doležala, který přispěl k postupu a odchytal úvodní duely v lize. V obraně je jistotou stoper Pernica, který však v Hradci nastoupil na postu pravého beka, a levý obránce Husár. Druhý stoperem byl Kaufman, ovšem ten se zranil a lze očekávat, že jeho roli převezme mladík Jakub Brabec, který v minulém týdnu přišel na hostování ze Sparty. Na pravém beku odehrál nejvíce zápasů Pašek, jenže po přídělu na Slavii ho vystřídal Hyčka. V Hradci se však na tento post přesunul Pernica a do středu obrany se stáhl Šoljić, který předtím pravidelně hrál na postu defenzivního záložníka. Zde vytvořil kvalitní duo s tvořivým Zavadilem, nyní však není vyloučeno, že ve středu hřiště znovu nastoupí Sus, popř. talentovaný Senegalec Fall. Vedle Zavadila se zdá být další jistotou zálohy teprve devatenáctiletý Lutonský, jenž operuje na levém křídle. Vpravo nejčastěji nastupoval Mezlík, kterého máme v paměti z jeho působení v Jihlavě, ovšem právě v Hradci zde hrál Glaser a Mezlík působil v roli podhrotového hráče. V útoku je první volbou Švancara, přičemž vedle této brněnské ikony nejčastěji nastupuje Jurdík, popř. Halaška. 

Jak to vidí trenér?

Trenér František Komňacký by v Brně chtěl využít dobrého rozpoložení svého mužstva: „Bylo by velmi špatně, kdybychom do Brna nejeli se snahou naplno bodovat. Chceme navázat na naše dobré výkony a využít pohody, která nyní v týmu panuje. Na Zbrojovce se chceme perfektně připravit a v utkání hodláme útočit a bojovat o výhru. Jsem rád, že při složení sestavy mohu vycházet z kompletního kádru, neboť už naplno trénují i Gabriel a Kosak.“

Jaké má jihlavský lodivod poznatky o brněnském celku: „Je před derby zápas dvou týmů, které se velmi dobře znají z loňského ročníku II. ligy. Přestože v obou mužstvech přes léto došlo k řadě změn, tak jsou jistě poznatky trenérů z odehraných ligových duelů velmi podrobné. Nepředpokládám tedy, že bychom se v zápase sestavou či rozestavením nějak překvapili. Čekám dobrý zápas ve fotbalové atmosféře. Proti nám bude stát kvalitní soupeř, jehož hru tvoří záložník Zavadil, na hrotu je nebezpečný Švancara a obranu nyní posílil příchod Brabce. Pozor si však musíme dát i na další brněnské fotbalisty, zdůraznil Komňacký.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA