OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina_logoVe středu půjde na stadiónu v Jiráskově ulici v Jihlavě opravdu o hodně. Druhá nejvyšší soutěž zde čtyři kola před svým koncem nabídne hodně atraktivní menu v podobě přímého souboje o druhou příčku tabulky. Tu zatím s tříbodovým náskokem drží domácí FC Vysočina a její hráči do nadcházejícího utkání se Sokolovem půjdou s jednoznačným cílem – náskok na Baník zvýšit na 6 bodů!

Vítězství domácích barev by zároveň znamenalo ukončení další série bez porážky – po té mostecké by došlo i na sokolovskou. Ta trvá již sedm utkání a zahrnuje výhry nad Třincem, Opavou, Karvinou, na Spartě B a ve Vlašimi. Tuto sérii nenarušil ani odchod kouče Radka Látala na záchranářskou misi do Baníku Ostrava. Jeho nástupce Aleš Jindra se sice uvedl jen domácí remízou proti Varnsdorfu, ale poté jeho tým ze čtyř duelů uhrál 10 bodů. Svoji skvělou bilanci bude jistě chtít prodloužit i v Jihlavě. Sokolov cítí jedinečnou šanci na vybojování postupové pozice, kterou zintenzivňuje i pohled na další los severočeského celku – po dvojici domácích zápasů s Mostem a Bohemians zakončí ligu na půdě Táborska.

REKLAMA

Sokolov nepůjde do důležitého středečního matche kompletní. V posledním těžkém domácím duelu proti Karviné pravděpodobně kvůli zranění ztratil zkušeného obránce Dřížďala a navíc se vyžlutil skvělý křídelník Vaněček. To však rozhodně neznamená, že v kádru Baníku nenajdeme výrazné osobnosti. V brance najdeme odchovance Ostravy Bučka, stoperskou dvojici řídí zkušený Dvorník a na levém okraji obrany podává spolehlivé výkony Hanzlík. Středová řada se opírá o defenzivněji laděné Čadu a Vrtělku a rychlonohého Metelku. Jedničkou útoku je urostlý kanonýr Strnad.

Kouč Roman Pivarník se na středeční duel velmi těší: „Těší se samozřejmě celý tým. Význam zápasu bych však nechtěl nějak nadřazovat těm předchozím, neboť i v nich jsme potřebovali zvítězit. Každopádně nás ve středu, ale i v dalších zbývajících kolech, čekají důležité zápasy, v nichž sami můžeme rozhodnout o naplnění našeho cíle. Věřím, že si význam duelu uvědomují i naši fanoušci. Hraje se o všechno, doma už se představíme pouze dvakrát a je na čase, aby tomu odpovídaly zaplněné ochozy a atmosféra na stadiónu.“

Co řekl jihlavský lodivod k nadcházejícímu soupeři: „Sokolov nyní drží poměrně dlouhou sérii zápasů bez porážky, což rozhodně není náhoda. Jde o konsolidovaný tým, který se opírá o dobrou defenzívu a výborný přechod do útoku. Pokud v tomto duelu chceme uspět, tak kvalitní výkon z domácího utkání proti Mostu musíme zopakovat a ještě vystupňovat.“


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA