OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fotbalFotbalová Vysočina nutně potřebuje tři body! A k tomu i probuzení svých střelců! Přijde probuzení týmu už teď v sobotu? Dočkají se jihlavští fanoušci tříbodové radosti, která jim opět vlije do žil optimismus? Mohlo by se zdát, že v nadcházejícím druholigovém kole budou mít svěřenci kouče Romana Pivarníka optimálního soupeře – FC Graffin Vlašim.

REKLAMA

Tříbodová naděje může pramenit z pohledu na vzájemnou bilanci obou celků. Vlašim totiž všech pět dosavadních ligových měření s Jihlavou ztratila a navíc proti ní ještě nedokázala skórovat. Optimismus však kalí pohled na formu obou celků. Zatímco Vysočina dvakrát v řadě prohrála a ve třech ze čtyř jarních duelů nedokázala vstřelit branku, tak Graffin se chlubí cenným bodem z půdy Bohemians Praha a též domácím skalpem Karviné. Doplňme, že v úvodu jara Vlašim doma remizovala s Opavou a poté si zajela pro prohru do Mostu.

Vlašim patří s dosavadním ziskem 24 bodů do skupiny klubů bojujících o záchranu II. ligy. Motivace tohoto týmu bude o to větší, že na vlašimské lavičce sedí exjihlavský kouč Luboš Urban. Ten má ve svém kádru dva hostující záložníky FC Vysočina. Zatímco Robin Demeter na jaře ještě nenastoupil, tak Jan Kosak zasáhl do všech zápasů a skóroval do sítě Opavy.

„Nenacházíme se v jednoduché situaci. Po dvou prohrách a zápasech, které jsme nezvládli výsledkově ani herně, musíme zabrat. Čeká nás velice těžké utkání, ke kterému musíme přistoupit s mnohem větší zarputilostí a zodpovědností. Opravdu nesmíme žádnou situaci podcenit, raději hledat jednoduchá řešení a především na hřišti musíme udělat vše pro tříbodový zisk,“ zdůraznil před nadcházejícím zápasem trenér Roman Pivarník, který dal nahlédnout i do atmosféry v týmu: „Nálada v mančaftu odpovídá posledním nezdarům. Hráči si velmi dobře uvědomují vážnost situace. Je na nich, aby neúspěchy dokázali napravit a alespoň trochu si tak udobřit fanoušky. Nevylučuji, že v sestavě dojde k nějakým korekcím. Moc variant zatím nemáme, což by se mohlo změnit s vyprazdňující se marodkou. Gabriel už hrál proti Varnsdorfu a do tréninku se zapojili i Tlustý, Šilinger a Vaculík. Uvidíme, kdy je budu moci nasadit do ligových zápasů.“ 

Sestava Vlašimi v posledním ligovém zápase: Hanuš - Vebr, Petrů, Zákostelský (46. M. Macháček), Průcha - Macek, Starý - Vojta, Pokorný (84. Matějka), Kosak (63. L. Janda) - Vaněček.


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA