OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocinaA je to tady! Druhá fotbalová liga startuje do rozhodující jarní části a hned ve svém prvním dějství přináší jeden z možných vrcholů sezóny. V sobotu 3. března se v Ústí nad Labem od 10.15 hodin představí fotbalisté FC Vysočina a domácí tento duel označují za „zápas jara“.

Něco na tom bude, neboť exligová Arma přezimovala na čele tabulky s šestibodovým náskokem a případná výhra nad Jihlavou by ji příjemně odrazila k postupovým plánům. Sebevědomí domácího celku podporuje dosavadní domácí neporazitelnost, která se ve II. lize táhne ještě z ročníku 2009/10, a též vysoká podzimní výhra 2:5 ze stadiónu v Jiráskově ulici. Optimismus Ústí naopak sráží výsledky v zimní přípravě, v níž celek kouče Svatopluka Habance dokázal porazit jen Roudnici nad Labem a Most. Naopak prohrál s Varnsdorfem, Českou Lípou či v generálce s Chomutovem.

REKLAMA

Během zimní přestávky z Ústí odešli tři hráči. Vaněčkovi nebylo prodlouženo hostování z Plzně a Volek díky svým sedmi podzimním brankám zaujal sousední Teplice, kam zamířil na půlroční hostování. Nejvíce překvapivý byl odchod Brunclíka, který v průběhu přípravy musel podstoupit drobnou operaci srdce, jenže po ní překvapivě zamířil zpět do Mladé Boleslavi. Vedení tak muselo za tyto tři hráče najít náhradu. Z Teplic přišel do Ústí mládežnický reprezentant Lácha, ze Slavie útočník Gulajev a z divizní Orlové krajní obránce Vlk.

Trenér Habanec nezastírá postupové ambice: „Jsme první, takže nemůžeme mít menší cíl než postup. A za tím půjdeme. Ale forma se nám musí rapidně zlepšit. Teď na začátku jara to bude větší boj, žádná fotbalovost, kterou si pořád myslíme, že máme. Musíme začít bojovat, až potom můžeme hrát fotbal.“

Jihlavský trenér Roman Pivarník už v týdnu avizoval, že má jasno o základní sestavě: „V brance nastoupí Blažek a jasno mám o složení útoku i zálohy. Otazníky mám jen nad složením obrany. Nejistota panuje ohledně možného startu a zdravotního stavu Tlustého a Šilingera. Podobně jsou na tom i Vaculík a Gabriel. Těší mne, že u hráčů nepociťuji nervozitu a věří si. Teď však bude důležité, aby tuto formu a pohodu dokázali prodat i v ligovém utkání.“

Vysočina na sever Čech vyrazí s ohledem na netradiční dopolední výkop utkání den předem. „V pátek si v Jihlavě zatrénujeme a vyrazíme do Ústí nad Labem. Zde si dáme večeři, přespíme a ráno nás čeká zápas. Tento model nám vyhovuje,“ uvedl trenér Pivarník, který se vyjádřil i k ústeckému celku: „Čeká nás těžké utkání proti exligovému týmu, který vede tabulku naší soutěže. Ústecký tým máme dobře zmapovaný. Víme, že v něm v zimě došlo k menší obměně kádru a že i oni mají určité otazníky v sestavě. Očekáváme, že i nadále je silnou stránkou našeho nadcházejícího soupeře ofenzíva.“

Sestava Ústí nad Labem v ligové generálce: Novák - Vlk (63. Dvořák), Valenta, Jablonský, Zeman - Peterka (46. Holek), Martykán, Zachariáš (63. Dragoun), Lácha - Veverka, Moulis.

Poslední vzájemný zápas: Na podzimní vzájemný duel v Jihlavě rozhodně rádi nevzpomínáme. Vysočina ve 3. kolo tohoto ročníku chtěla na domácí půdě napravit výpadek z úvodního kola proti Bohemians a zároveň potvrdit cennou výhru ze Sezimova Ústí. Jihlavští fotbalisté do utkání velmi dobře vstoupili, když se už v 1. minutě trefil Sedláček, ovšem poté hosté skórovali hned pětkrát v řadě! Postupně vstřelili branku Zachariáš, Brunclík, dvakrát Vaněček a jednou Holek. Na konečných katastrofálních 2:5 korigoval v 74. minutě Dolejš.

Vzájemná ligová bilance FK Ústí nad Labem a FC Vysočina Jihlava:

11 utkání  2 – 3 – 6  9 : 18


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA