OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

hokejka_02_ikoHokejové duely mezi Jihlavou a Znojmem jsou vždy velmi vypjaté a proto lze očekávat, že nádech derby bude mít i nadcházející fotbalová druholigová premiéra mezi FC Vysočina a 1.SC Znojmo. Jihlavští fotbalisté nemají na druholigového nováčka příjemné vzpomínky, neboť mu před rokem podlehli v 2. kole Ondrášovka Cupu. Šanci na odvetu a zisk důležitých bodů budou mít tento pátek 13. srpna od 18.00 hodin na stadiónu v Jiráskově ulici.

„Znojmu skutečně máme co vracet a navíc v tomto duelu potřebujeme vyhrát. Věřím, že nás v tom fanoušci nenechají a přijdou v hojném počtu. Doufám, že klub podpoří už účastí v předzápasovém průvodu z náměstí a že se dočkáme opravdového derby! O soupeři máme dostatek informací, neboť jsem osobně sledoval všechny jeho dosavadní druholigové duely. Znojmo zdobí ofenzivní styl 4 – 3 – 3, přičemž lze určitě konstatovat, že je tento tým silnější v útoku, než v obraně. V útoku mají znojemští trenéři k dispozici opravdovou kvalitu. Ať už to je Krhút, Látal nebo Minarech. Velkou osobností týmu je stoper Yonov a výborné výkony podává levý bek Šilinger,“ řekl k nadcházejícímu utkání kouč Luboš Urban.

Znojemští fotbalisté v červnu letošního roku završili svoje tříleté snažení o postup do druhé nejvyšší soutěži. Dospěli k němu díky trpělivému budování kvalitního technického a ofenzivního celku. Tým kolem bulharského kapitána Yonova však zažil smolný vstup do nového ročníku. Nejdříve proti juniorce Sparty promarnil množství šancí a nakonec gólem z poslední minuty prohrál 1:0. V obnovené domácí premiéře po sedmnácti letech v neděli hostili Viktorii Žižkov a opět jim štěstí příliš nepřálo, když znovu podlehli nejtěsněji 0:1. Znojmo tak na svého střelce zatím čeká.

V jeho kádru najdeme hned několik hráčů s vazbou na FC Vysočina. Krajní obránce Roman Hříbek prošel jihlavskými dorosty a připsal si 9 startů za „béčko“ v MSFL. Gólman Martin Štěpanovský hájil žlutomodré barvy ještě déle a vedle 47 duelů v juniorce hájil 5 x tři tyče „A“ týmu. Brněnský střední záložník František Schneider na Vysočině zanechal výraznou stopu v roce 2008, kdy působil v kádru prvního týmu, zasáhl do 30 zápasů a vstřelil 4 důležité branky. Vzpomeňme i ofenzivního záložníka či útočníka Matúše Minarecha, kterého FC Vysočina testoval v létě 2009 a nakonec od jeho angažování ustoupil.

REKLAMA
REKLAMA