OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

motokarove zavody ikonaUž čtvrté kolo Motokárového šampionátu 2013 se pojede v neděli 2. června v KartAréně Havlíčkův Brod. Tentokrát se jezdci mohou těšit na dvojnásobně dlouhou trať a to jak v hale, tak na novém venkovním okruhu. Závod odstartuje ve 14 hodin.

„Ozývaly se hlasy, že by si lidé chtěli za pěkného počasí zajezdit i venku, navíc už jsme v hale neměli kam trať rozšiřovat. Využili jsme tedy asfaltového prostranství vedle haly, udělali zábrany, vyspravili špatný povrch, probourali dveře a může se jezdit,“ vypočítává několikadenní práci pořadatel závodů Michal Prášek. Na nové trati se lidé poprvé svezou v týdnu před závodem, po zaplacení startovného na nedělní závod navíc mohou jezdit o třetinu levněji.

REKLAMA

Další novinkou je bodování týmů, obdoba poháru konstruktérů ve Formuli 1. „Přišli s tím sami závodníci, kteří se během závodů začali slučovat do týmů, tak jsme si řekli proč je nevyslyšet,“ říká Prášek. Kromě jednotlivců se tak od čtvrtého kola budou bodovat i dvoučlenné týmy či tříčlenné týmy. „Do tabulky týmů se pak budou započítávat výsledky dvou nejlepších závodníků, na konci šampionátu pak vyhlásíme nejlepší tým,“ dodává Prášek.

Po třech kolech je v čele průběžného pořadí Motokárového šampionátu 2013 Pavel Nejezchleba, druhé místo patří Milanovi Ostrovskému a třetí je Pavel Buňat.

Partnerem závodů je Město Havlíčkův Brod, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a Poháry.com. Mediálním partnerem je kulturní magazín ZOOM.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA