OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Vskutku historický úspěch si užívají pelhřimovští kuželkáři. Jejich dorostenecký tým postoupil do finále ligy. Za dva týdny tak bude v České Třebové spolu s dalšími sedmi kluby usilovat o titul mistra republiky.

„Pro nás je to velký výsledek, vždyť ještě na jaře roku 2012 byl náš dorost na spodku tabulky krajského přeboru a ligu po postupu hrajeme teprve druhou sezonu,“ uvedl Kamil Vaněk, který je vedoucím družstva a jedním z trenérů týmu.

REKLAMA

Spartak končí vskutku vydařenou sezonu. Dlouho vedl jednu ze základních skupin ligy, do semifinále vstupoval jako třetí tým v pořadí. Formu na klíčové momenty sezony načasoval skvěle. V prvním osmičlenném semifinále ligy skončil čtvrtý, ve druhém jistil postup mezi elitu druhou příčkou. To vše s kádrem, který je složen ze sta procent z odchovanců klubu. „Zakládáme si na tom, že rádi pracujeme s vlastními hráči. Vše děláme pro budoucnost klubu a teď nám dozrává generace hráčů, která je z hlediska sportovní výkonnosti výjimečná. Máme v ní medailisty z mistrovství republiky jednotlivců, hráče, kteří opakovaně hájí barvy krajského výběru na výročních turnajích kuželkářské asociace. A v neposlední řadě máme tým velmi výkonnostně vyrovnaný,“ připomenul Vaněk.

Věkem ještě dorostenci v pelhřimovském klubu pomalu přebírají vládu i v týmech dospělých. Jan Janů a Michal Kovář pomohli před pár dny mužům k postupu do divize, kam se Spartak vrací po dvouleté odmlce, Štěpánka Vytisková a Kateřina Carvová jsou členkami druholigového týmu žen.

To vše dává naděje i pro finálový turnaj mistrovství republiky. „Favority sice nejsme, papírově jsou na tom lépe týmy Jihlavy, Trutnova či Jičína. Máme respekt i k dalším soupeřům, ale výkonnostně za nikým výrazně nezaostáváme. Když se sejde forma a potřebná dávka štěstí, můžeme být těžkým soupeřem prakticky pro každého,“ dodává k ambicím pro finálový turnaj Kamil Vaněk.

REKLAMA