OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fotbal ikonaUž třikrát v tomto ročníku Gambrinus ligy nastoupili fotbalisté FC Vysočina na půdě soupeře a zatím nikdy se do Jihlavy nevraceli s prázdnou. Potvrdí tuto pozitivní bilanci i v neděli, kdy je od 17:00 hodin čeká další český účastník letošních evropských pohárových soutěží – FK Mladá Boleslav?

O nadcházejícím soupeři

REKLAMA

Řeč byla o Evropské lize, v té se bohužel mladoboleslavští dlouho neohřáli. S islandským týmem Thór Akureyri neměli ve 2. předkole problém, ovšem ve 3. předkole už na nizozemský FC Twente nestačili. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka však nemohu být zcela spokojení ani se svojí ligovou bilancí. V tabulce disponují sedmi body, když na úvod prohráli v Teplicích, poté doma vydřeli výhru nad Českými Budějovicemi, následně remizovali v Příbrami, doma potěšili výhrou nad Slavií a v posledním kole nestačili na půdě Viktorie Plzeň.

Od týmu z města aut se možná čekalo více bodů, ovšem při pohledu na nabitý program a především na zdravotní problémy, které mladoboleslavský kádr na startu podzimu postihly, už údiv není úplně na místě. Zdravotní problémy prodělali Kulič, Magera, Opiela a Štohanzl, po zraněních se zotavují Fabián, Zahustel, Janíček a Ščuk a navíc našeho nadcházejícího soupeře postihla málo vídaná kalamita v podobě nejhoršího fotbalového zranění – přetržení křížového kolenního vazu. To během krátké doby postihlo klíčového útočníka Chramostu a též stopery Rolka a Smejkala.

Jiný tým by se s takovými problémy jen těžko vyrovnal, ovšem široký mladoboleslavský kádr je zvládl se ctí. V létě se totiž dočkal výrazného posílení. Levý bek Šírl sice po skončení smlouvy přestoupil do Plzně, ale vzápětí se do Boleslavi vrátil na hostování. Defenzívu dále posílili stopeři Smejkal a Dosoudil a bek Zbrožek. Konkurenci v záloze zvýšil Sivrič, ovšem největší přetlak panuje v útoku v podobě noviců Ondřejky, Nešpora a Magery, který však může nastupovat i ve středu zálohy. Za jediné oslabení lze brát návrat hostujícího Filla do Plzně.

Na místě je též zmínění tradičních zdravých opor modrobílých. Postupně se jí stává gólman Šeda, střed obrany nyní drží zkušený Johana, hlavním mužem defenzivního středu zálohy je Kúdela, hru by měl tvořit Opiela, v útoku či na křídle hrozí Mareš a roli střídajícího žolíka přebírá mladoboleslavská ikona Kulič. Zapomenout nelze ani na jihlavského odchovance Jana Štohanzla, který pravděpodobně nastoupí v základní sestavě a může se těšit na hodně pikantní zápas. Ostatně, ve stejné roli jsou i bývalí hráči Boleslavi v dresu FC Vysočina – krajní záložník Lukáš Vaculík a útočník Tomáš Sedláček.

Jak to vidí trenér?

Trenér František Komňacký si uvědomuje náročnost nadcházejícího duelu: „Je před námi další těžký zápas proti silnému ambicióznímu soupeři, který se v letošním ročníku zapojil do evropských pohárových soutěží a s cílem umístit se na pohárových příčkách vstoupil i do Gambrinus ligy. Na druhou stranu sledujeme určité zdravotní problémy, které mladoboleslavský kádr provází na startu sezóny. I proto tam jedeme s cílem herně nepropadnout ani v tomto posledním duelu před reprezentační pauzou a navázat na lepší výkony z předešlých zápasů. Chceme se pokusit zabodovat,“ zdůraznil trenér jihlavského celku. Ten bude v neděli postrádat pravého beka Gabriela a pravděpodobně též levého záložníka Kosaka, jenž ve středečním pohárovém utkání utrpěl zranění kotníku. Jinak by měl být kádr FC Vysočina kompletní.


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA