OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Běžec Vladimír Srb z Jihlavy si před nedávnem přivezl zlatou medaili z mistrovství světa veteránů v australském Perthu. Nastoupil do třech disciplín  krosu na 8 kilometrů, dráhy na 10 kilometrů a půlmaratonu. Čtvrté místo z první a bronz z druhé disciplíny završil ve třetím závodu v kategorii 35–39 let zlatem. Vzdálenost téměř 21,1 kilometru zdolal v čase 1:13:13.

Skvělého výsledku dosáhl i přesto, že neměl možnost se před závodem na druhém konci světa dostatečně dlouho aklimatizovat, někteří závodníci mohou být na místě několik týdnů předem. „Běžci byli silní, ale největším soupeřem bylo počasí. Na přelomu října a listopadu je v Austrálii jaro a teploty rychle stoupaly přes třicet stupňů,“ řekl k závodu jihlavský běžec, pro kterého byla účast v Perthu třetím startem na mistrovství světa veteránů (od 35 let).

REKLAMA

vladimir srb perth TULIS 1

Překážkou na cestě k vítězství nakonec nebyl ani poněkud časný start půlmaratonu. „Předchozí závody začínaly během odpoledne, půlmaratón jsme vybíhali už v půl sedmé ráno. Abych se dostal na start a dostatečně se rozcvičil, vstával jsem o půl páté, to bylo docela těžké, nepříjemné. Jinak ale bylo mistrovství povedené, dobře uspořádané,“ vzpomněl Vladimír Srb, kterého nejen jihlavská veřejnost může znát jako šampiona jihlavského půlmaratonu nebo mnohonásobného vítěze Běžce Vysočiny.

vladimir srb perth TULIS 2

 

Foto poskytl Magistrát města Jihlavy

Mistrovství světa v Perthu se konalo od 26. října do 6. listopadu 2016.

REKLAMA