OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

fc vysocinaFotbalisté FC Vysočina se po dvou letech znovu představí na horké druholigové půdě v Opavě. Ta se po předloňském nečekaném sestupu dokázala okamžitě vrátit výše a nyní prožívá poměrně úspěšný ligový ročník. Opavští mohou být spokojeni zejména se vstupem jara, v němž v pěti zápasech neprohráli a inkasovali jedinou branku.

Na úvod remizovali 1:1 ve Vlašimi, doma smetli 5:0 Varnsdorf, vyhráli na Spartě a poté přišly dva bezbrankové duely – se Zlínem a ve Znojmě. Tuto sérii uťalo poslední kolo, kdy Opava ve slezském derby podlehla Karviné 2:0. Svěřenci kouče Mazury teď budou chtít učinit maximum pro to, aby na domácí půdě nastartovali sérii novou a po delší době zdolali fotbalisty FC Vysočina. Ze třinácti dosavadních pokusů se jim to podařilo jen dvakrát. Neuspěli ani v podzimním duelu v Jihlavě, který skončil 3:1 pro domácí.

Opava se v zimě dočkala posílení zejména v obraně, kam se vrátili dva odchovanci. Z Jablonec tak přišel Uvíra a na hostování z Dukly Mikula. Oba jsou výrazně podepsáni pod aktuální kvalitní defenzívou mužstva. V záloze Opava citelně postrádá zraněného tvůrce hry Sedláčka, kterého však dobře nahrazují další zkušení fotbalisté – Partyš, Zapletal a Křeček. V útoku si pak každá obrana musí dávat pozor na útočníky Halašku a Litevce Radzinevičiuse, který je s devíti zásahy nejlepším kanonýrem týmu.

Jihlavský kouč Roman Pivarník se ve svých předzápasových úvahách nejdříve vrátil k domácímu duelu proti Spartě: „Náš výkon v první půli rozhodně nebyl ideální. Nutno však dodat, že Sparta hrála opravdu výborně. Těší mne, že jsme tento složitý zápas dovedli do vítězného konce díky zlepšenému výkonu ve druhé části. A ještě jedno pozitivum vidím – poprvé jsme zvítězili, když se nám herně nedařilo.“

Této výhře pomohlo poločasové střídání. Nastoupíte v obdobném ofenzivním složení i v Opavě anebo se vrátíte k rozestavení, které přineslo úspěch ve Vlašimi? „To si v tuto chvíli samozřejmě necháme pro sebe. Je však třeba si uvědomit, že do konce zbývá 8 kol a my hrajeme o postup. Potřebujeme tedy sbírat tříbodové zisky. Opavský tým máme dobře zmapovaný a víme, že nás čeká kvalitní soupeř. Navíc se na opavském stadiónu nehraje vůbec lehce. Přesto věřím, že je v našich silách dovézt na Vysočinu 3 body,“ zdůraznil trenér Roman Pivarník, který může počítat s kompletním týmem. Po karetním trestu je k dispozici obránce Gavrić a s tréninkem začal i gólman Uvarenko.

Sestava Vlašimi v posledním ligovém zápase: Květoň - Coufal, Uvíra, Mikula, Hrabina (84. Neubert) - Partyš, Křeček (79. Wirth), Zapletal, Schaffartzik (46. Ficek) - Radzinevičius, Halaška.

Poslední vzájemný zápas: Svěřenci Romana Pivarníka vstoupili do utkání velice dobře, již v 7. minutě se trefil kapitán Stanislav Velický. V 34. minutě sice vyrovnal Radzinevičius, ale o dvě minuty později již opět bylo na jihlavské straně veseleji, když se prosadil Stanislav Tecl. Poslední slovo si vzal v 90. minutě Marek Jungr, který uzavřel účet utkání.