OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocinaFotbalisté už v pátek 26. října vstoupí do 12. kola Gambrinus ligy. Na stadión Dukly Praha, který je Jihlavě velmi dobře znám z předchozích druholigových ročníků, přijede tým povzbuzený nedělní remízou se Spartou. Zároveň však celek, který je notně oslaben zejména zranění a též karetními tresty.

O nadcházejícím soupeři

REKLAMA

Dukla Praha se v létě 2011 po dlouhé době vrátila do Gambrinus ligy. Svými výkony však nováčka rozhodně nepřipomínala. Mančaft trenéra Luboše Kozla podával výborné výkony a nakonec skončil na skvělé 6. pozici se ziskem 42 bodů. Druhý ročník bývá pro nováčka nejtěžší, což aktuální postavení Dukly částečně potvrzuje. Tým se nyní nachází na 10. pozici se solidním ziskem 12 bodů. Více asi mrzí pohled do tabulky pravdy, kde eviduje -6 bodů.

Dukla si sice na svém stadiónu připsala jediné dosavadní výhry (s Teplicemi a s Hradcem Králové), ale zároveň pouze remizovala se Slováckem a smírně skončily i derby se Spartou a Slávií. „Vojáci“ dále nestačili na Plzeň. Ze stadiónu soupeřů Dukla zatím dovezla 3 body za stejný počet remíz – v Příbrami, v Českých Budějovicích a nejvíce asi potěšila remíza 2:2 v Jablonci. Porážky se pak zrodily v Liberci a v Olomouci.

Kádr Pražanů v létě prošel poměrně velkými změnami. Švejdíkův návrat na Spartu, Hanouskův do Plzně a Lietavův do Žiliny lze rozhodně hodnotit jako oslabení celku. Tyto klíčové hráče se zatím podařilo nahradit jen částečně. V brance je dlouholetou jedničkou Rada. Ve stoperské dvojici vedle velezkušeného Vorla nastupuje nejčastěji slovenský reprezentant U-21 Štětina, anebo Chorvat Božič. Post pravého beka pravidelně obsazoval Pavel Hašek (v této sezóně se 3 brankami nejlepší střelec týmu!), ovšem v posledních dvou duelech dostal přednost Španěl Romero. Na levém beku hraje Vrzal.

Tříčlenná záloha se opírá o nestárnoucího Gedeona, kreativního Borka a univerzála Malého. Jen roli střídajícího hráče zatím musí snášet Kalouda a v podobné roli je i Podrazský. Dukla už několik let hraje na tři útočníky s jedním důrazným středovým hrotem a dvěma pohyblivými křídelníky. Po odchodu Lietavy se nyní na hrotu nejčastěji bije Pospěch, anebo Pázler. Na křídle působí navrátilec z Plzně Berger, kterého alternuje Svatonský. Variantou na druhé křídlo je již zmíněný Pospěch, dále pak Přeučil či Podrazský. 

Jak to vidí trenér?

Fanoušky FC Vysočina určitě nejvíce zajímá zdravotní stav týmu. Co k němu řekl kouč František Komňacký? „Pohled na zdravotní stav kádru nám příliš radosti nedělá. Hned několik hráčů s námi nyní netrénuje či dokonce s jistotou víme, že s nimi s určitostí v pátek nemůžeme počítat. Mimo hru jsou defenzivní hráči Gabriel a Gavrić a především dva základní stavební kameny naší ofenzívy – Tecl a Koloušek. Dále panuje otazník nad startem útočníků Mešanoviće a Sedláčka. Navíc kvůli jednozápasovému trestu za 4 žluté karty nemůže nastoupit Rada. Nejsme v příjemné situaci, ale poradíme si s ní. Šanci dostanou fotbalisté, kteří zatím na větší herní příležitost čekají. Není vyloučeno, že využijeme i některé hráče spíše nastupující v juniorce.“

Jaký soupeř vlastně jihlavský tým na Julisce čeká? Na jaké aspekty by trenér Komňacký upozornil? „Současná Dukla Praha je po všech stránkách stabilizovaným klubem. Pod vlivem uplynulého ročníku její představitelé možná čekali, že odstartují lépe, ovšem už nyní se tým svými výsledky posunul ke středu ligové tabulky. Dukla se dlouhodobě prezentuje zajímavým kombinačním fotbalem s kvalitní rozehrávkou ze strany defenzivních hráčů. V útoku pak většinou nastupují hned tři hráči. Sestava ideálně kloubí zkušenost Vorla či Gedeona s rychlostí a aktivitou mladých hráčů Bergera, Pázlera nebo Vrzala.“


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA