OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

hazena hu_ji_ikonaV derby v Jihlavě se Humpolci nedařilo, Jiskra podlehla jihlavskému týmu rozdílem tří branek. Utkání přihlížela na jihlavské poměry velice slušná návštěva a Autonot dokázal potvrdil, že  je v současné době nejlepším družstvem na Vysočině.

Ihned z první akce v utkání dokázala Jihlava zásluhou úspěšného proměnění nařízeného pokutového hodu Janem Krpálkem se dostat do vedení. V sedmé minutě to již bylo 3 : 0. Až v osmé minutě dokázal poprvé skórovat Humpolec, když z náběhu přes obranu se přesně trefil Miroslav Kovář. V následujících minutách hry Jiskra pomalu dotahovala náskok soupeře a po dvaceti odehraných minutách vedl Autonot rozdílem jediné branky 4 : 3. V tomto momentě vzal zodpovědnost na sebe jihlavský Jiří Gálik, který dvěma brankami docílenými během jedné minuty vrátil Jihlavě tříbrankový náskok, který se potom podařilo domácím udržet až do přestávky.

Po změně stran dokázala Jiskra nejprve dvěmi přesnými střelami snížit na rozdíl jediné branky. To však bylo na dlouhé minuty vše co Humpolec v Jihlavě předvedl, v sedmnácté minutě druhé půle již svítilo na ukazateli skoŕe 13 : 8. V závěrečné dvanáctiminutovce již domácí útočníci skórovat nedokázali, tak Humpolec alespoň zkorigoval na konečný přijatelný rozdíl tří branek. Na více už hosté neměli čas. Již po skončení utkání ještě nedokázal humpolecký Miroslav Kovář proměnit nařízený trestný hod z devíti metrů.