OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

fotbalFotbalisté FC Vysočina se po dlouhé třízápasové pauze dočkali vstřelené branky, ovšem proti FC Písek, pátému celku ČFL, dospěli jen k remíze 2:2 (0:0). Za slunečného, ale mrazivého počasí, padaly na humpolecké umělce góly až v závěrečné hektické desetiminutovce. Tu orámovaly dvě písecké trefy z rohového kopu a jihlavské zásahy v podání Robina Demetera a Jana Halamy.

Jihlavský tým byl v první půli rychlejší, lépe kombinoval a dokázal se dostat do střeleckých možností. Gólem však neskončila úvodní šance Görnera, Šiligerovo vysunutí Mešanoviće, střela Karlíka a především pak největší šance úvodní části, kterou po rychlé kombinaci Gabriela a Kopice neproměnil Mešanović.

Druhá část přinesla oboustranné prostřídání a vyrovnanější dění na hřišti. Šancí ubylo a na velice rychlém a promrzlém hřišti se odehrával spíše atletický boj. Za zmínku jistě stojí hlavička Karlíka po rohovém kopu, kterou zablokoval písecký hráč, a hlavně dění v závěrečné desetiminutovce. Nejprve v 81. minutě kopali hosté svůj druhý gól v utkání, dokázali balón prodloužit na zadní tyč a zde stříl do odkryté branky Švehla. Jihlava vrhla síly do útoku a za minutu vyrovnala. Tecl pronikl po levém křídle, prudce dal míč před branku a na malém vápně měl lehkou střeleckou pozici Demeter – 1:1. V 85. minutě vybídl Tecl Kučeru, ten udělal kličku i gólmanovi, ale z velkého úhlu už měl příliš těžkou pozici skórovat. V 87. minutě byl u pravé lajny faulován Demeter, standardky se ujal Kosak a ve vápně našel hlavu Halamy – 2:1. Vedení však Vysočině vydrželo pouze minutu. Písek v 88. minutě kopal svůj třetí roh v utkání, v němž dosáhl na svůj druhý gólový zásah. Přesně hlavičkoval Červenka. Na stavu 2:2 se již nic nezměnilo.

„V zápase jsme chtěli odčinit výpadek z utkání proti České Lípě. Dobře jsme kombinovali, soupeře jsme přehrávali, ale nevycházela nám finální přihrávka. Ve druhé části jsme chtěli hrát trpělivě a konečně vstřelit branky. To se nám podařilo, jenže jsme opět inkasovali z rohů. Přitom poměr střel byl v tomto utkání 17:5 a poměr rohů 8:3 v náš prospěch. Na obranné i útočné standardky se musíme zaměřit. Dnes bylo znát, že na hřišti máme výškový deficit. Určitě však mohu být spokojen s nasazením hráčů,“ řekl k přípravnému utkání trenér Josef Vrzáček, který šetřil zdravotně indisponované Tlustého, Dolejše, Krutého, Dorta, Baču a Šimonka.

Ve středu Vysočina změří síly s prvoligovým Slováckem. Na programu je dvojzápas, do kterého zasáhnou i někteří hráči juniorky. Na domácí půdě se jihlavský tým představí  za týden v sobotu 5. února. V areálu Na Stoupách proběhne od 11:00 hodin duel proti Zenitu Čáslav.

Góly: 82. Demeter, 87. Halama - 81. Švehla, 88. Červenka

Sestavy:

VYS: Uvarenko – Veselý, Halama, Gavrić, Cihlář – Gabriel (50. R.Demeter), Görner (75. Gába), Karlík, Šilinger (46. Tecl) – Kopic (64. Kosak), Mešanović (59. T.Kučera).

PÍS: Vršecký – Held, Švehla, Kubiš, Hrbáč – Čižikov, Malý, Mašát, Sova – Zušťák, Červenka