OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fotbalZhruba čtvrt miliónu korun. Tak zní účet vystavený na FC Vysočina za vyhřívání trávníku. Ten byl v Jihlavě vybudován v létě před startem Gambrinus ligy a únorové a březnové dny pro něj představovaly velkou zatěžkávací zkoušku.

„Vytápět jsme začali v pondělí 4. února, abychom v trávníku nastartovali počátek vegetace. Cílem bylo připravit trávu nejen na úvodní dva domácí duely Gambrinus ligy, ale též na ligovou generálku, kterou jsme sehráli proti Sezimovu Ústí. Díky tomu, že v létě při realizaci vyhřívaného trávníku nebylo možné učinit topnou zkoušku, tak jsme šli trochu do neznáma. Přesně jsme nebyli schopní odhadnout, co s trávníkem vyhřívání udělá a jaké náklady to bude znamenat. Pomohly nám zkušenosti jiných klubů, zejména z Olomouce, kde disponují stejným typem trávníku, podloží a vyhřívání,“ informoval Jindřich Březina, vedoucí technického úseku FC Vysočina.

REKLAMA

Teď už bez zkušeností rozhodně nejste. Co vám vlastní provoz prozradil? „Předně nás těší, že zimní období a topná sezóna potvrdily, že náš trávník, jeho podloží a systém vytápění jsou velice kvalitně provedeny. Dnes bychom pravděpodobně začali s vyhříváním o týden později, čímž by se celkové náklady mohli dostat pod 200 tisíc korun. Je pravdou, že ještě před zahájením vyhřívání jsme měli obavu, že protopíme částku kolem půl milionu korun. Uvidíme, jaké náklady přinesou příští sezóny, což se bude odvíjet od množství sněhu, intenzity mrazu a počtu únorových zápasů,“ uvedl Březina.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA