OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina logoPohled do fotbalových tabulek a statistik hovoří naprosto jasně. FC Vysočina je dlouhá léta jediným reprezentantem regionu v nejvyšších českých mládežnických soutěžích včetně extraligy dorostu a juniorské ligy. Tento stav je odrazem trpělivé a dlouhodobé spolupráce FC Vysočina s dalšími regionálními kluby, které společně sledují cíl v podobě vytvoření silného klubu reprezentujícího celý kraj.

Jihlavský klub se tak stává místem koncentrace nejlepších nejen mládežnických hráčů Vysočiny. Toto přirozené centrum, které je vrcholem regionální fotbalové pyramidy, zastupuje v nejvyšších českých soutěžích takřka dvacet tisíc v kraji Vysočina registrovaných fotbalistů. Díky tomu je schopno konkurovat těm největším a nejznámějším českým mládežnickým centrům.

REKLAMA

„Je zcela bez debat, že na Vysočině nejspíš nikdy nebudeme ekonomicky schopní vytvořit kvalitní mužstvo výhradně z hráčů skoupených ze všech koutů republiky. Z tohoto důvodu klade vedení FC Vysočina na výchovu mládežnických fotbalistů dlouhodobě velký důraz. Odchovanci hráli, hrají a do budoucna budou hrát klíčovou roli v dalších ambicích jihlavské kopané. Z řad mládežnických mužstev by však neměli růst pouze hráči pro první mužstvo, ale i pro další oddíly Vysočiny. Jsme velice rádi, že pohled na soupisky jednotlivých klubů v našem kraji tento dlouhodobý koncepční trend jednoznačně potvrzuje,“ zdůraznil Ing. Zdeněk Tulis, ředitel FC Vysočina.

Čísla skutečně hovoří jasně. Z třiadvaceti regionálních klubů, které působí v MSFL, divizní skupině D a v krajském přeboru, hned 19 oddílů má na své soupisce fotbalisty, kteří jsou odchovanci FC Vysočina, anebo v jihlavském klubu strávili formou hostování část své fotbalové dráhy. Aktuálně se celkem jedná o 95 fotbalistů, z nichž 21 se může chlubit starty v Gambrinus lize či ve II. lize.

„Celorepublikovou fotbalovou veřejností je FC Vysočina vnímána jako bašta kopané a jako systematicky pracující klub s velkou budoucností. Za tuto pozici vděčíme nejen našim mládežnickým trenérů a podmínkám, které jsou v Jihlavě pro mládež vytvářeny, ale i regionálním klubům dobře pracujícím s mládeží,“ uvedl sportovní manažer mládeže Josef Morkus a toto téma dále rozvedl: „Jsme rádi, že s nimi nacházíme společnou řeč při přechodu jejich odchovanců do FC Vysočina. U nás mají možnost fotbalového růstu a zároveň jsou pro ně vytvořeny velmi dobré tréninkové podmínky. Do Vysočiny přicházejí formou střídavého startu či hostování, přičemž jestliže v průběhu určitého období potvrdí svůj potenciál, tak s jejich mateřskými kluby jednáme o přestupu. Pokud se v jihlavském dresu neuplatní, tak se vrací na domovský stadión jako kvalitnější hráč obohacený o konfrontaci v nejvyšších českých soutěžích.“

Není třeba dodávat, že fotbalista, který prošel intenzivní přípravou v FC Vysočina, zvyšuje kvalitu oddílu, v němž působí. Do nižších soutěží míří i hráči, kteří si své odkopali v jihlavské juniorce či dokonce v ligovém „áčku“. Výsledkem je nebývalý rozmach účinkování klubů z Vysočiny ve vyšších soutěžích. Žďár nad Sázavou se v červnu dočkal návratu do III. ligy (MSFL), stále se zvyšuje počet klubů působících v divizi a v krajském přeboru se nadále objevují kluby s divizními ambicemi. „Věříme, že regionální spolupráce bude pokračovat i v dalších letech a nadále bude oboustranně plodit úspěchy a fotbalovou radost. Důležité též bude, zda fotbal v menších městech nalezne pro svůj rozvoj finanční oporu. Věřím, že bychom se poté mohli dočkat širšího zastoupení Vysočiny nejen v divizi, ale i v MSFL,“ uvedl na závěr Zdeněk Tulis.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA