OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fotbal ikonaFotbalisté FC Vysočina vychutnávají zaslouženou dovolenou a pohodu v rodinném kruhu. Když jim před odchodem na dovolenou trenér Komňacký zdůraznil, aby hlavně odpočívali, tak velmi dobře věděl, co říká. Hráči totiž potřebují zregenerovat po náročné sezóně a zároveň potřebují nabrat síly na velice náročné lednové týdny. Zimní příprava jihlavského týmu bude krátká, ovšem hodně intenzivní a nahuštěná.

Prakticky začne už po Vánocích. Fotbalisté obdrželi sporttestery a s nimi i plán individuální přípravy na období do 2. ledna 2013. Cílem by mělo být, aby všichni členové kádru byli perfektně připravení na ostrý start zimní přípravy. Ta se rozběhne ve čtvrtek 3. ledna funkčními a diagnostickými testy na FTVS v Praze. O den později se všichni sejdou v Jihlavě k prvnímu tréninku v rámci zimní přípravy. Poté se rozjede kolotoč dvoufázových tréninků a přípravných zápasů. V tréninkovém procesu budou trenéři využívat haly, posilovny, lesních terénů, tartanového oválu, umělé trávy v areálu Na Stoupách a též umělé trávy v Lukách na Jihlavou, která je zbrusu nová a nabízí nejlepší terén v regionu. Největší kondiční dávky na mančaft čekají v druhém týdnu přípravy od 7. do 11. ledna, kdy bude tým na soustředění. To se uskuteční netradičně přímo v Jihlavě.

REKLAMA

Kýžené změny prostředí se však hráči dočkají. Poprvé v historii klubu totiž v zimě odletí za teplem a ideálními terény. Místem herního soustředění bude Turecko a to ve dnech od 2. do 13. února.

Nezbytnou součástí zimního bloku budou samozřejmě i přípravné duely. Minimálně pět jich Jihlavě zajistí měření sil v rámci lednové Tipsport ligy. V brněnské skupině se Vysočina, jako obhájce prvenství z posledního ročníku, postupně střetne se Zbrojovkou Brno, Zlínem, Slováckem a Znojmem. Pátý duel se uskuteční během finálového víkendu turnaje a sehrají ho i celky, které nepostoupí do závěrečného semifinále, neboť si proti sobě zahrají stejně postavené celky z českých a moravských skupin. Ještě před odletem do Turecka by měla Vysočina sehrát dva přípravné duely, přičemž soupeři ještě nejsou upřesnění. Stejně tak ještě není zcela znám přehled zápasů v rámci tureckého soustředění. Potvrzen je pouze duel proti Dynamu Drážďany, celku 2. Bundesligy. Generálku na Gambrinus ligu pravděpodobně obstará odveta osmifinále Poháru České pošty proti Spartě Praha na Letné. Do jarních bojů nejvyšší soutěže Vysočina vstoupí v pátek 22. února důležitým domácím duelem proti Hradci Králové.

Aktuálních rozpis zimních přípravných duelů naleznete ZDE. Jeho součástí je i přehled zimním utkání juniorky a dorostu U19.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA