OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

 

fc vysocina logoFotbalisté Jihlavy zahájili v pondělí přípravu před návratem do Gambrinus ligy bez hlavního trenéra Františka Komňackého, který je nyní jako asistent reprezentačního kouče Michala Bílka na ME. Na úvodním tréninku byli i gólman Jan Hanuš a slovenský stoper Marián Štrbák, které bude klub testovat.

REKLAMA

Komňacký měl původně dohodu, že úvodní trénink v Jihlavě povede sám. Jenže po postupu českého národního týmu do čtvrtfinále EURO 1012 zůstal v Polsku a k nováčkovi nejvyšší soutěže se připojí, až Bílkův celek ukončí působení v turnaji. "Trenér Komňacký nám situaci příjemně zkomplikoval. Máme kvalitní realizační tým, který je schopný to v této fázi zvládnout i bez něj," uvedl ředitel jihlavského klubu Zdeněk Tulis.

První trénink měli na starost Komňackého asistenti Josef Vrzáček s Markem Zúbkem, který ještě jako hráč nastupoval za Jihlavu před šesti lety v první lize. "Asistent Vrzáček komunikuje s koučem Komňackým mailem, takže příprava probíhá pod jeho dozorem. Jen fyzicky tady není," usmál se Tulis.

Fotbalisty Vysočiny čekají ve středu funkční a diagnostické testy na FTVS v Praze. Úvodní přípravný odehrají v sobotu, kdy poměří síly se slovenskou Senicí, kterou trénuje exolomoucký Zdeněk Psotka. Ve druhém týdnu letní přípravy vyrazí tým na soustředění do Nového Města na Moravě. V jeho rámci sehraje 27. června zápas proti Viktorii Žižkov. Poté jihlavský tým prověří Trenčín, Trnava, Pardubice, Bohemians 1905 a soupeři na letních turnajích v Berouně a v Hluboké nad Vltavou. Generálku na Gambrinus ligu odehraje Vysočina v sobotu 21. července pravděpodobně v zahraničí.

"Naším jednoznačným cílem pro novou sezonu bude záchrana, abychom z první ligy už nesestoupili. Rádi bychom měli po podzimu 19 bodů, byli kolem desátého místa a řekli si, že na to máme. Ale nebyli jsme ve druhé lize suverénní jako Ústí, které by projelo soutěží jako nůž máslem. V bojích o postup nám přihrálo, že ostatní mužstva ztrácela," přiznal Tulis.

Ředitel klubu, který chce v nejvyšší soutěži hospodařit s rozpočtem kolem 50 milionů korun, vyhlíží posily. Na testy přijeli slávistický Jan Hanuš, který jaro odchytal ve Vlašimi, a obránce Marián Štrbák. Ten patří Senici, ale naposledy působil v Bánovcích na Bebravou. "Pro novou sezonu potřebujeme náhradního gólmana, stopera, tvořivého záložníka a útočníka. Něco máme rozdělané a během tohoto týdne by se měla řada věcí dotáhnout do konce," poznamenal Tulis, který dohlíží i na rekonstrukci hrací plochy spojenou s vybudování vyhřívání.

"Rekonstrukce hřiště jde podle plánu. Zaseli jsme trávu a během týdne by se měla objevit na povrchu. Přeje nám i počasí, ale už jsme pořádali fotbalovou asociaci, abychom mohli nastoupit doma až ve druhém kole," informoval ředitel FC Vysočina.

Jihlava chce stejně jako ve druhé lize hrávat i nejvyšší soutěž na domácím stadionu v pátek. "Budeme začínat v 18 hodin. Lidé jsou na to v Jihlavě zvyklí, takže to nebudeme měnit," pravil Tulis

Zdroj: MEDIAFAX


[prazskezpravy][/prazskezpravy]

[jihoceskezpravy][/jihoceskezpravy]

[fcbpridejte][/fcbpridejte]

REKLAMA