OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocinaPohoda dovolené, vánočních svátků a silvestrovského veselí je u konce. Fotbalisté FC Vysočina se ve čtvrtek 3. ledna sešli k prvnímu úkolu zimní přípravy – k funkčním a diagnostickým testům na FTVS v Praze. Od den později už na ně čekal trenér František Komňacký a absolvovali první tréninkovou jednotku v roce 2013. Kouč přivítal i několik fotbalistů, kteří budou usilovat o angažmá v jihlavském prvoligovém dresu.

„Jde o první skupinu fotbalistů, další hráče v týmu přivítáme v nadcházejících dnech. Především se soustředíme na doplnění postu útočníku. Krom Tecla totiž přípravu nezahájil zraněný útočník Muris Mešanović a navíc problémy s kolenem trápí Tomáše Sedláčka. To si v brzké době vyžádá drobný operační zákrok a hráč nám bude scházet zhruba tři týdny,“ uvedl sportovní manažer Josef Jinoch. Doplňme, že Václav Koloušek přípravu s týmem zatím naplno nezahájil a po svalovém zranění se připravuje pozvolně. Na úvodním tréninku navíc scházel nachlazený Ondřej Šourek.

REKLAMA

Staronovou tváří je odchovanec Jihlavy, stoper či levý obránce Milan Kopic (nar. 23.11.1985). Prošel dorostem a juniorkou FC Vysočina a v létě 2005 byl přeřazen do prvoligového kádru kouče Večeři. Premiéry v nejvyšší soutěži se dočkal v dubnu 2006 v domácím duelu proti Mladé Boleslavi. Do konce sezóny stihl nastoupit ještě do 9 zápasů, v nichž upoutal natolik, že v létě 2006 přestoupil do Sparty. Zde se však do sestavy neprosadil a působil především v rezervě. V lednu 2007 odešel do Mladé Boleslavi jako součást přestupu Kuliče do Sparty. Zde pravidelně nastupoval, prosadil se do kádru reprezentace U-21 a v červnu 2007 si zahrál na EURU této věkové kategorie. Po úspěšném ročníku 2007/08 v létě 2008 přestoupil do nizozemského Heerenveenu. Vinou zdravotních potíží se v Nizozemsku neprosadil a během půldruhého roku nastoupil jen do 8 zápasů. Na jaře 2010 hostoval ve Slavii, kde si připsal 9 startů. V létě 2010 se vrátil do Holandska, ovšem zdravotní problémy ho pustily jen do 7 duelů Eredivisie. Další ročník 2011/12 znamenal přetrvávající zdravotní problémy a konec angažmá v Heerenveenu. V létě 2012 se Kopic krátce připravoval s jihlavskou juniorkou a poté v září zamířil do Slovanu Bratislava. Ani zde však pravidelné herní vytížení nenalezl, neboť zasáhl jen do 3 utkání Corgoň ligy. Nyní věří, že by se v FC Vysočina mohl vrátit do herního rytmu a pomoci k záchraně Gambrinus ligy: „Měl jsem problémy s kolenem, které se mi snad za poslední půlrok podařilo vyřešit. Doufám, že koleno bude držet, dohodneme se na smlouvě a já budu schopen pomoci Jihlavě,“ věří Milan Kopic, který s fotbalem začínal v Humpolci.

V Jihlavě bude zkoušet své fotbalové štěstí i záložník Michal Leibl (nar. 7.6.1992). Ten prošel mládežnickými týmy Teplic a na podzim působil v divizním celku FK Baník Souš.

Ofenzivní záložník Marek Šichor (nar. 17.7.1990) s fotbalem začínal v Zábřehu, odkud si ho v roce 2007 vytáhla Sigma Olomouc. Dvakrát nastoupil za reprezentaci U-17 a v létě 2010 byl zařazen do prvoligového kádru. Podzim nakonec strávil na hostování ve Znojmě, kde si připsal 5 startů ve II. lize. V zimě se do Sigmy vrátil, ale pro jaro 2011 se přesunul do známého prostředí v Zábřehu. Po dvou vydařených letech v MSFL nyní míří za prvoligovou výzvou na Vysočinu. Dodejme, že v MSFL nastřádal přes 80 startů a vstřelil 15 branek.

Známým jménem je urostlý útočník Karel Kroupa (nar. 27.4.1980). Hráč, který v minulosti oblékal dresy Brna, Mladé Boleslavi, Drnovic, Teplic, tureckého Denizlisporu, Kladna, Zlína, Ružomberoku a Senice, strávil rok 2012 v Nitře. Autor 17 prvoligových branek by se rád prosadil do kádru Vysočiny: „V Nitře skončili oba majitelé a klub má určité problémy. Rád bych po několika letech znovu vyzkoušel českou ligu, a když se naskytla nabídka ke zkoušce v Jihlavě, tak jsem se jí rozhodl využít,“ uvedl před prvním tréninkem Kroupa.

A ještě jeden zajímavý kanonýr bude usilovat o angažmá v FC Vysočina. Je jím chorvatský útočník Marin Glasnovič (nar. 15.06.1990), který od malička žije v Praze a fotbalově o sobě začal dávat vědět v Motorletu. Zde střílel góly v ČFL i v divizi, přičemž během podzimu 2011 jich v divizi zaznamenal neuvěřitelných 24! Následovalo hostování v třetiligových Ovčárech, které však zahájil nepříjemným kolapsem po úderu do hlavy. V základu se poté na jaře 2012 objevil jen třikrát, sbíral starty po minutkách a zapsal jen 2 branky. Mnohem lépe se mu na podzim 2012 vedlo v třetiligových Zápech. Nastřílel 9 branek a řekl si o pozornost Jihlavy.

A nezapomeňme ještě na dvě jména – z hostování ve Znojmě se do kádru vrátil levý bek Jan Šilinger a do zápasů už bude plně připraven zkušený defenzivní hráč Tomáš Marek.

Program zimní přípravy

Pátkem 4. ledna se fotbalistům FC Vysočina rozjede kolotoč dvoufázových tréninků a přípravných zápasů. V tréninkovém procesu budou trenéři využívat haly, posilovny, lesních terénů, tartanového oválu, umělé trávy v areálu Na Stoupách a též umělé trávy v Lukách na Jihlavou, která je zbrusu nová a nabízí nejlepší terén v regionu. Největší kondiční dávky na mančaft čekají v druhém týdnu přípravy od 7. do 11. ledna, kdy bude tým na soustředění. To se uskuteční netradičně přímo v Jihlavě. Kýžené změny prostředí se však hráči dočkají. Poprvé v historii klubu totiž v zimě odletí za teplem a ideálními terény. Místem herního soustředění bude Turecko a to ve dnech od 2. do 13. února.

Nezbytnou součástí zimního bloku budou samozřejmě i přípravné duely. Minimálně pět jich Jihlavě zajistí měření sil v rámci brněnské skupiny lednové Tipsport ligy. Další zápasy přinese nejen soustředění v Turecku. Aktuálních rozpis zimních přípravných duelů naleznete ZDE. Jeho součástí je i přehled zimním utkání juniorky a dorostu U19.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA