OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocinaFotbalisty FC Vysočina v neděli čeká tradiční soupeř. Tedy tradiční z pohledu druholigových sezón, neboť v Gambrinus lize se jihlavský tým střetne s Hradcem Králové poprvé. Narazí na sebe dva týmy, které do týmu úspěšně zařazují své odchovance a jejichž prioritou je záchrana elitní soutěže.

Hradec se netají jednoznačným cílem v nadcházejícím duelu zvítězit. Svěřenci trenéra Jiřího Plíška, který v létě nahradil dlouholetého hradeckého lodivoda Kotala, mají po dvou kolech Gambrinus ligy jediný bod. Na úvod nestačili na favorizovanou Viktorii Plzeň a první bod vybojovali před týdnem na domácí půdě s Jabloncem. Už prohrávali 0:2, ale díky trefám Dvořák a Uškoviče dokázali vyrovnat. Sled dvou domácích zápasů v řadě čeká během fotbalového ročníku každý celek a je jasné, že nejen hradečtí fanoušci z něj očekávají alespoň jeden tříbodový zisk. To potvrdil i hradeckých trenér brankářů Karel Podhajský: „V domácím prostředí chceme nějaké body získat, abychom si udělali bodový základ pro vývoj ligy a kluci aby se trošku zklidnili.“

REKLAMA

Hradecký kádr v létě doznal jen minimálních změn, ovšem odchody Černého a Fischera lze považovat za ztráty. Jejich kreativitu a ofenzivního schopnosti se „Votroci“ rozhodli nalézt v zahraničí. Přesněji řečeno v Bosně, kde má trenér Plíšek velmi dobrý přehled o hráčském trhu. Hodně si slibuje zejména od středového záložníka Harby, zvláště při zranění zkušeného Klapky.  Mladý křídelní záložník Zec má v osmnácti letech vše před sebou, ovšem svůj nesporný talent už potvrzuje. O víkendu nastřílel 4 branky v utkání juniorské ligy! Další posila – slovenský útočník Uškovič – na svoji první branku v Gambrinus lize  nemusel čekat dlouho a dočkal se jí v minulém kole. To zkušený záložník Strnad má na hřišti zcela jiné úkoly. Měl by se postarat o zpevnění hradeckého středu pole.

A jaké složení lze od Hradce očekávat? V brance pravděpodobně opět dostane důvěru Lindr a obranu budou držet zkušení Hochmeister a Fukal. Na pravém kraji obrany se velmi dobře jeví mladý odchovanec Holeš a vlevo hraje jistota – Poděbradský. Defenzivní práci v záloze by měli obstarat dva z trojice Pávek, Strnad a Šisler. Před nimi bude pravděpodobně vymýšlet a kouzlit Harba, na pravém křídle bude létat velice rychlý Štěpán a vlevo lze očekávat univerzála Zeleného anebo více ofenzivně laděného a zkušenějšího Rezka. V útoku je nyní jasnou jedničkou Dvořák, který už má na kontě 13 branek v Gambrinus lize. Šanci může dostat i Uškovič, popř. mladík Voltr či důrazný Mrázek.

Vysočina však „pod lízátka“ přijede povzbuzena nečekaně dobrým vstupem do ligy a s cílem minimálně neztratit dosavadní neporazitelnost. To ostatně potvrzují i slova kouče Františka Komňackého: „Z Hradce se nechceme vracet s prázdnou. Ač jsou naše první dva body potěšitelné, tak bodů máme stále velice málo. Pro určité uklidnění týmu musíme body sbírat pravidelně. Naše první zápasy ukázaly, že tým má určitou sílu a ta nám dává naději, že bychom v Hradci mohli pomýšlet na úspěch. Na druhou stranu je nutné zdůraznit, že nás nyní čeká odlišný duel, než byly dva předešlé. Do nich jsme šli v roli outsidera a do útoku se více tlačil soupeř. Uvidíme, jak otevřeně a ofenzivně k zápasu přistoupí Hradec. Lze však očekávat, že doma půjde za výhrou. Ostatně, koho jiného by měli doma porážet, než nováčka soutěže,“ s úsměvem položil otázku Komňacký.

Ten má o soupeři dostatek informací: „Hradec má nesporně kvalitní kádr a jeho tým nyní s příchodem nového kouče Plíška prochází určitou změnou herního stylu. Finiš, který Votroci předvedli v posledním duelu proti Jablonci, jasně ukazuje, že jsou doma dostatečně silní.“

Může jihlavský trenér počítat s kompletním kádrem? „Se svalovým zraněním stále marodí Gabriel a na marodku nově přibyl i Gavrić, které zlobí kotník. Naopak už se uzdravil Kučera. Nasazení Tomáše Rady zvážíme. Už trénuje naplno a po dnešním tréninku s ním probereme, zda už se cítí alespoň na lavičku náhradníků. Jsem zvyklý dát na pocit hráče. Na to, zda si myslí, že už je schopen týmu alespoň v určité fázi zápasu pomoci.“

Sestava Hradce Králové v předchozím utkání: Lindr – Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Pávek (60. Uškovič), Šisler (84. Edunov) - Štěpán, Harba, Zelený (57. Rezek) – Dvořák.

Poslední vzájemný zápas: Na počátku června 2010 se Hradec Králové loučil s II. ligou na půdě Jihlavy. Jako jistý postupující celek přijel oslaben o několik stabilních hráčů, kteří dostali volno (mj. Pilař). Vysočina měla v zápase trvalou převahu, ovšem branku vstřelit nedokázala. Zápas tak skončil 0:0, čímž jihlavský celek prodloužil svoji sérii bez prohry na 13 zápasů.

- http://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Prvoligovy-Hradec-remizu-nakonec-ubranil-2008

Letní změny Hradce Králové v kádru:

Příchody: Strnad (přestup FK Senica/SK), Harba (přestup Olimpik Sarajevo/BOS), Zec (přestup Iskra Bugojno/BOS), Uškovič (přestup MFK Ružomberok(SK), trenér Plíšek, asistent Medynský

Odchody: Černý (Akžajyk Uralsk/KAZ), Fischer (konec smlouvy, přestup Karviná), trenér Kotal (Jablonec)

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Hradce Králové: 14 utkání  3 – 6 – 5   13 : 16

Web soupeře: http://www.fchk.cz


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA