OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina logoKaždý klub čeká během Gambrinus ligy série dvou utkání v řadě na půdě soupeře. Vysočina si tento náročný dvojzápas odbude už tuto neděli 19. srpna, kdy se představí na horké půdě mistrovského Slovanu Liberec. Duel od 15:00 hodin přenáší přímý přenosem Nova Sport.

O nadcházejícím soupeři

REKLAMA

Liberec v květnu oslavil svůj třetí mistrovský titul během uplynulých deseti let a o necelé tři měsíce později si připsal třetí neúspěšný pokus o proniknutí do prestižní Ligy mistrů. Tým kouče Jaroslava Šilhavého nenavázal na své jarní výkony a očividně doplatil na přestup Gebre Selassieho do Brém a zranění dalšího jihlavského odchovance Rabušice. Když se k tomu přidaly zdravotní problémy tvůrce hry Štajnera a výpadek formy dalších hráčů, tak bylo velmi složité přes rumunskou Kluž přejít. 

Tým naopak solidně vstoupil do Gambrinus ligy, neboť v úvodních kolech smetl Příbram a vydřel domácí výhru nad Duklou. Poté však přišla nejtěsnější porážka 1:0 v prestižním severočeském derby proti Jablonci. Liberec ji bude určitě chtít odčinit domácí výhrou nad Jihlavou, zároveň se však myšlenky hráčů Slovanu budou ubírat ke klíčovému souboji o základní skupinu Evropské ligy. Liberci stojí v cestě ukrajinský Dněpr Dněpropetrovsk, přičemž první duel sehraje na svém stadiónu už ve čtvrtek 23. srpna.

Nakolik se liberecká sestava změnila oproti jarnímu skvělému tažení Gambrinus ligou? Lze říci, že jen minimálně. V brance chytá skvěle Bičík a místa ve stoperské dvojici obsazují Kelič a Nezmar. Nad startem Nezmara, který je už součástí libereckého sportovního managementu, se však vznáší zdravotní otazník. Pokud by nebyl k dispozici, tak by pravděpodobně dostal šanci Karišik.  Pozici na levém beku nadále drží Fleišman, ovšem náhradu za Gebre Selassieho na pravé straně Slovan stále hledá. Na podzim se na této pozici střídá exsparťan Kušnír s Ukrajincem Liulkou. Defenzivní práci ve středu zálohy nadále odvádí velezkušený Janů a vedle něj v reprezentační formě hrající Vácha. Na křídlech nejčastěji operují Šural a slovenský reprezentant Breznaník. Při zdravotních problémech Štajnera, který prodělal lehkou plicní embolii, náleží ofenzivní part v záloze Bosančičovi anebo Morozenkovi. Není však vyloučeno, že se Slovan proti Jihlavě představí dvěma hroty. Při absenci Rabušice může kouč Šilhavý vybírat především z trojice Hadaščok, Delarge a Blažek.

Jak to vidí trenér?

Jihlavský lodivod František Komňacký své svěřence po utkání kritizoval za výkon a v tomto týdnu ho s nimi náležitě probral. „Skutečně jsme s naším výkonem, zejména tedy v první půli, nemohli být spokojeni. Pro branku soupeře jsme nebyli dostatečně nebezpeční, byli jsme pasivní, neudrželi jsme míč a soupeř nás přehrával. Hráčům jsme tyto chyby ukázali a věříme, že se z nich poučí do nadcházejících duelů. Minimálně v tom, že i za příznivého stavu musí nadále zůstat aktivní a držet míč co nejdále od naší branky,“ zdůraznil Komňacký.

Ten věří, že jeho svěřenci předvedou svoji lepší tvář už v neděli na severu Čechu. Je si zároveň moc dobře vědom síly mistrovského celku: „Čeká nás další ze série těžkých zápasů. Doufám, že jsme už o kousek dál a hráči si na ligu zvykli. Kvality Liberce jsou velmi dobře známé, na druhou stranu věřím, že proti Slovanu nejsme bez šance na úspěch. Domácí mají nyní nabitý program, řadu zraněných hráčů a nepříliš se jim vydařil vstup do evropských pohárů. Ovšem v lize svým šestibodovým ziskem jasně ukazují, že opět budou bojovat o přední příčky.“

Vyztuží František Komňacký defenzivní řady Vysočiny Tomáše Radou? „Ještě spolu na toto téma budeme hovořit. Je velmi pravděpodobné, že s námi do Liberce zamíří. Navíc už se do tréninku zapojil Gavrić. Naopak stále absentuje Gabriel a nově na marodku se zraněním ruky přibyl pravý bek Obert. O tom, koho postavím na jeho místo, ještě nemám jasno,“ uvedl Komňacký.


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA