OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fotbalDo Jihlavy se v krátké době vrací trenér, který si na Vysočině udělal dobré jméno a těšil se přízni fanoušků. Po olomouckém Romanu Pivarníkovi se v pátek na stadiónu v Jiráskově ulici představí Karol Marko a jeho aktuální svěřenci – 1.FK Příbram. V rámci 9. kola Gambrinus ligy nás tak čeká pikantní a především velice důležitý duel dvou týmů, jejichž prioritou je záchrana mezi českou fotbalovou elitou.

O nadcházejícím soupeři

REKLAMA

Příbram přitom měla před startem nového ročníku vyšší ambice. Chtěla navázat na předchozí úspěšnou sezónu, během které o své záchraně rozhodla prakticky již po podzimu. Na jaře 2012 však tým trenéra Davida Vavrušky vypadl z vítězného rytmu a jeho výkony za podzimem zaostaly. Přesto představovalo konečné 9. místo a zisk 39 bodů úspěch pro Příbram.

V létě příbramský mančaft nedoznal velkých změn na straně odchodů, ovšem ztráty stoperů Hejdy a Krejčího se později ukázaly být citelné. Tým naopak posílila řada známých jmen - Kalivoda, Střihavka, Danoski, Trapp, plzeňský navrátilec Wágner, Hájovský, Šmejkal či Huňa. V závěru přestupního termínu navíc dorazil i zlínský bek Jugas. Na jména silný a kvalitní kádr však do ligy neodstartoval optimálně. Doma výrazně podlehl Liberci, prohrál na Spartě, remizoval s Mladou Boleslaví, v Teplicích a s Duklou. Se ziskem pouhých tří bodů se začala kývat židle pod trenérem Vavruškou, kterému nakonec nohy podrazilo vypadnutí v Poháru České pošty na půdě Králova Dvora.

Pro příbramské vedení byl první volbou na uprázdněný post Karol Marko. Neuvedl se však optimálně. Se svým týmem nezvládl důležitý duel se Slováckem, kterému podlehl na stadiónu U Litavky 0:1. Naopak povzbuzením pro Příbram byla remíza v Jablonci, kterou tým vydřel v posledních sedmi minutách zápasu. Cenný bod chtěla Markova družina potvrdit na svém stadiónu proti Dynamu České Budějovice, ovšem výsledkem byla už pátá remíza v tomto soutěžním ročníku. Příbram je tak jediným celkem, který čeká na vítězství v tomto soutěžním ročníku. Tato nepříznivá série navíc trvá už 14 ligových zápasů od dubnové výhry nad Jabloncem.

Před nadcházejícím soupeřem by se měli mít hráči Vysočiny na pozoru! V brance bude stát jeden z nejlepších ligových gólmanů Hruška. Stoperskou dvojici tvoří urostlí stopeři Hájovský a Dejmek. Na krajích obrany při zraněních Mišůna a Šmejkala nastupuje přeškolený útočník Krbeček a vlevo ofenzivně laděný Koukal, který před lety působil i v Jihlavě. Vyloučeno však není nasazení novice Jugase. Ve středu zálohy je klíčovým mužem Trapp, který má množství zkušeností z velkých zápasů v dresu Slavie a Plzně. Vedle něj pracuje zkušený Pleško, popř. může tvořit hru Kalivoda. Kraje zálohy přísluší bratrům Pilíkům a dalšímu talentovanému mladíkovi z příbramské líhně Marešovi. Na kraji však může hrát i Makedonec Danoski, který byl v loňském ročníku v barvách Mostu velice nebezpečný a gólový. V útoku je jedničkou Střihavka, ovšem stejně nebezpečný může být i reprezentant U-21 Wágner, anebo Šlapák, objev loňské Gambrinus ligy.

Jak to vidí trenér?

Fotbalisté Vysočiny v neděli utrpěli první porážku v tomto soutěžním ročníku a hned šlo o nepříjemný debakl 5:1. Je pro tým trenéra Františka Komňackého výhodou, že už pět dní poté hraje důležitý duel proti Příbrami? „Velkou výhodu v tom nespatřuji. Raději bych naší hře a výkonu v Brně věnoval více času a pozornosti. Takto jsme hodnocení odbyli během dvou dnů a už naplno žijeme pátečním utkáním. Jednou z mnoha povinností fotbalového profesionála je, že by se měl rychle oklepat z jakékoli porážky a získat zpět sebedůvěru tolik potřebnou pro každý zápas. Zároveň by se měl z nepodařených duelů poučit a chyby již neopakovat!“

Jihlava náleží k nejlépe střílejícím celkům ligy, zároveň však jen dva celky inkasovali více branek. Jak zlepšit defenzivní hru Vysočiny? „Vždy je prostor k tomu, něco změnit a udělat něco nového. Nyní na zlepšení defenzivní práce nejen obránců, ale i celého mužstva, intenzivně pracujeme. Věříme, že výpadek, který nás postihl v Brně, se už opakovat nebude. A to bez ohledu na to, v jakém složení nastoupíme. Připouštím totiž, že v obraně nastanou změny, s určitostí pak nebude hrát Josl. Ten stojí za 4 žluté karty a ke všemu má z utkání proti Brnu pohmožděný nárt, tudíž by pravděpodobně nestihl páteční start,“ objasnil trenér Vysočiny.

Takže je vašim cílem hrát v pátek proti Příbrami „vzadu na nulu“? „Toto je možná meta, kterou by si konečně přáli dosáhnout naši obránci a brankář. Já budu šťastný, když zvítězíme třeba 4:3. Na hráčích cítím velkou touhu po satisfakci za zápas v Brně. Všichni jsme si vědomi, že nás čeká velmi těžký a důležitý zápas. Věříme, že, podobně jako v Brně, nám budou výraznou oporou naši skvělí fanoušci,“ zdůraznil jihlavský lodivod.

Příbram zatím čeká na první výhru a má na kontě jen 5 bodů. Pohled na její kádr však rozhodně neukazuje na lehkého soupeře a nekvalitní tým? „To rozhodně ne! Příbram disponuje velmi kvalitním kádrem s řadou fotbalistů, kteří převyšují průměr Gambrinus ligy. Abychom proti pátečnímu soupeři uspěli, tak musíme podat nadstandardní, bojovný a maximálně zodpovědný výkon,“ burcuje své svěřence Komňacký.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA