OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fotbalDruhé představení FC Vysočina v lednové Tipsport lize skončil remízou 1:1. Jihlavský tým vyhrál první půli, v níž se střelecky prosadil Marin Glasnovič. Zcela pozměněná sestava Vysočiny ve druhém dějství branku nepřidala a naopak dovolila zlínskému remízu vstřelit z pokutového kopu vyrovnávací branku. Duel tak skončil zaslouženou remízou 1:1.

Do zápasu vstoupili aktivněji zlínští hráči, kteří si už v 1. minutě vypracovali solidní příležitost. Holík unikl po pravé straně a našel ve středu hřiště před pokutovým územím Železníka, jehož střela nesměřovala mezi tři tyče branky Jihlavy. Utkání se hrálo ve svižném tempu a taktovku v něm postupně začali přebírat fotbalisté Vysočiny. V 18. minutě dostal Glasnovič dobrou přihrávku a akci zakončil přízemní střelou, kterou brankář Kořínek chytil. O dvě minuty později si Matějov potáhl míč z pravé strany do středu hřiště a levou nohou vystřelil. Brankář Hanuš však s jeho pokusem neměl žádný problém a míč chytil. Brzy nato na druhé straně Jungr zahrával rohový kop a míč přesně adresoval na hlavu Oberta, který ale branku Zlína z dobré pozice netrefil. Ve 29. minutě se o střely se pokusili Tlustý s Kosakem, ale ani jeden neuspěl. Prvoligový favorit zápasu se branky dočkal v 35. minutě, kdy vyšachovali celou obranu Zlína i s brankářem Kořínkem a Glasnovič měl při zakončení do prázdné branky jednoduchou úlohu – 0:1. Zlínský tým trenéra Kalivody po obdržené brance logicky zvýšili svoji aktivitu a snažil se vyrovnávací branku. Ideální šanci měl v 39. minutě, kdy hráči ve žlutém zahrávali volný přímý kop z hranice velkého vápna. Poznar však branku Jihlavy přestřelil.

REKLAMA

Ve druhé půli Vysočina zcela proměnila sestavu a v jejím průběhu dostal první příležitost v „áčku“ osmnáctiletý nadějný gólman Kotnour. V jihlavském dresu se poprvé představili i zkoušení hráči Kopic a Kroupa. Zlín pokračoval v aktivitě a byl lepším celkem. Po deseti minutách druhé půle se k dalšímu nadějnému přímáku postavil zkušený Polách – a trefil tyč! Další zajímavou šanci nabídla 69. minuta, kdy Vašíček hlavičkoval v dobré pozici po centru Masopusta vedle zlínské branky. O dvě minuty později Kučera fauloval Malchárka na polovině Jihlavy. Centr do pokutového území poslal Polách na hlavu Kroči, jehož hlavičku chytil brankář Kotnour. Zlín se za svoji aktivitu dočkal zaslouženého vyrovnání v 73. minutě, kdy po faulu Gabriela na Polácha zahrával pokutový kop. Míč si postavil Malcharek a skóre s přehledem vyrovnal – 1:1. Závěr patřil snažení obou celků o vstřelení vítězné branky. V 76. minutě Kučera poslal centr z levé strany do pokutového území, kde se ve skrumáži nejlépe orientoval Šourek, jeho střela však postrádala však razanci. Na druhé straně v 85. minutě dobrou příležitost prováhal Šumbera. Když zlínská obrana v závěru ubránila nebezpečnou standardku Vysočiny, tak přípravný zápas skončil zaslouženou remízou 1:1.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA