OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina_logoOsmadvacetiletý David Oulehla, kouč dorosteneckého týmu U-17 a zároveň trenér zodpovídající za tréninkový proces v rámci Fotbalové akademie FC Vysočina, završil náročné dvouleté studium nejvyšší trenérské licence UEFA! Navíc není jediným úspěšným studentem z řad trenérů FC Vysočina, neboť čerstvou licenci disponují Josef Morkus a Kamil Průša (oba Trenér mládeže UEFA A) a Lukáš Staněk (UEFA A licence).

„Náš klub se snaží nejen vychovávat kvalitní fotbalisty, ale zároveň i špičkové trenéry. Právě ti by měli působit zejména u našich mládežnických týmů. Jsem rád, že nyní u mládeže disponujeme trenérem s nejvyšší profesionální licencí dle konvence UEFA. Tímto Davidu Oulehlovi srdečně gratuluji ke zdárnému absolvování těžkého trenérského studia. Bezesporu se před ním otevírá zajímavá trenérská perspektiva, do níž mu přeji hodně štěstí a úspěchů,“ uvedl Ing. Zdeněk Tulis, ředitel FC Vysočina.

REKLAMA

„Studium profesionální licence UEFA bylo skutečně velmi náročné, zejména mne potrápila psychologie a fyziologie. Během těch dvou let mne však žádná větší krize nepotkala, šel jsem trpělivě za svým cílem. Mohu říci, že jsem studium završil bez větších problémů. Mezi třicítkou studentů našeho ročníku byli například bývalí reprezentanti Galásek a Jiří Němec či prvoligoví fotbalisté Bernády, Slezák a Palinek. Nakonec hned devět uchazečů závěrečné zkoušky v termínu nezvládlo a čeká je opakování,“ zhodnotil nelehké studijní období novopečený držitel nejvyšší trenérské licence David Oulehla. Kam jeden z mála majitelů tohoto diplomu v okrese Jihlava dále směřuje? „Určitě mne láká vrcholový dospělý fotbal. Za tímto cílem chci trpělivě jít. Zároveň bych chtěl touto cestou poděkovat vedení klubu a zejména pak Josefu Morkusovi za podporu během studia.“

Doplňme zajímavý pohled na stav trenérských oprávnění u mládežnických týmů FC Vysočina. Nejvyšší profesionální licencí UEFA PRO se nyní může chlubit David Oulehla. Nejvyšší licencí UEFA A pro trénink mládeže disponují Pavel Tvarůžek (žáci U-14 a vedoucí Sportovního střediska mládeže), Kamil Průša (žáci U-15 a sekretář mládeže), Pavel Procházka (dorost U-19) a Josef Morkus (dorost U-16 a sportovní manažer mládeže). Na třetí nejvyšší trenérské vzdělání, tzv. UEFA A licenci, dosáhli Lukáš Staněk (přípravka U-10, vedoucí přípravek), Michal Kadlec (přípravka U-8), Ladislav Novický (přípravka U-6), Gustav Cabuk (žáci U-13), Petr Kuchta (dorost U-18) a Bronislav Bruzl (asistent dorost U-17). Na studium této licence jsou navíc čerstvě přihlášeni Michal Lovětínský (asistent žáci U-13) a Svatopluk Veroněk (žáci U-12).

„Další trenéři či asistenti u fotbalového potěru FC Vysočina disponují licencí UEFA B. Všechny naše trenéry se snažíme v jejich studiu podporovat a věříme, že se zároveň s jejich kvalifikací vzroste kvalita tréninkového procesu v našem klubu,“ řekl Josef Morkus, sportovní manažer mládeže FC Vysočina.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA