Otevřený dopis měst České republiky k sociální reformě

zakon paragraf 002Jako statutární zástupci magistrátů a městských úřadů ve věcech personálních a osoby odpovědné za výkon přenesené působnosti na těchto úřadech vyjadřujeme tímto otevřeným dopisem vážné znepokojení nad přípravou převodu agend dávek hmotné nouze, příspěvku na péči a dávek sociální péče pro osoby se zdravotním postižením z kompetence obcí s rozšířenou působností na územně příslušná pracoviště Úřadu práce ČR.

Číst dál...

Půlroční spolupráce na projektu „SILNÍ BEZ NÁSILÍ“ vyvrcholí týdnem s umělci

silni bez_nasili-logoZákladní myšlenkou projektu SILNÍ BEZ NÁSILÍ je pomocí zážitkových technik, modelových situací, hudby a tance pracovat na posílení sebevědomí dětí. Cílem je dodat jim odvahu a případně vzor pro řešení konfliktů v jejich bezprostředním okolí. Do vystoupení je možné zapojit až 250 dětí, které přebírají různé úlohy v muzikálu (od tanečníků a zpěváků, přes herce, osvětlovače, zvukaře, až po scénáristy a moderátory).Mladí jsou plně zapojeni do přípravy muzikálu STREETLIGHT ve spolupráci s mezinárodní skupinou Gen Rosso.

Číst dál...

Školy se musí naučit komunikovat. Jinak nepřežijí

studenti prednaska_01České školství zažívá zemětřesení. Ředitelé škol bojují o každého studenta. Nyní se ukazuje, že i školy potřebují umět pracovat s veřejností, lépe komunikovat a otevírat se svému okolí. Stejně jako firmy a další organizace, také školy pociťují nutnost věnovat se PR (public relations). 

Číst dál...

Alergiky na konci prázdnin potrápí hlavně pelyněk a ambrózie

rymaI na konci léta trápí alergiky pyly v ovzduší. Nejsilnějším alergenem bude v tomto týdnu pyl pelyňku, uvádí v úterý server pyly.cz. Dominantními alergeny budou podle pylové předpovědi zejména pyly pelyňku, ambrózie, jitrocele a šťovíku. Nejsilnějším alergenem v ovzduší je pyl pelyňku, přetrvává aktivita pylu jitrocele, šťovíku, kopřivy a merlíku.

Číst dál...

VIDEO: V Táboře mají originální "obrácené" lavičky pro teenagery

lavicky_pro_teenageryTábor přišel s originálním způsobem, jak vyzrát na šlápoty na sedadlech laviček, které tam zanechává mládež při klasickém sezení na opěradlech laviček. Radnice si nechala vyrobit lavičky obrácené – místo opěradel mají plochu na sezení. Místní mládež si netradiční lavičky nemůže vynachválit. PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O ORIGINÁLNÍCH LAVIČKÁCH PRO NÁCTILETÉ!

Číst dál...

VIDEO: Miroslav Oros pokořil světový rekord, za 90 dní uletěl na padáku 9132 km

Oros_XCzech_Cesky_rekord_PAV9240První měsíc bojoval s velkou zimou a se silným nachlazením, pak s krizí, kdy se musel do létání nutit a nakonec musel likvidovat ztrátu, kterou nabral kvůli špatnému počasí. Řeč je o novém světovém rekordmanovi v motorovém paraglidingu, kterým je pětatřicetiletý Ústečan Miroslav Oros – sportovní pilot, který se profesionálně věnuje fotografii a filmové tvorbě. V časovém limitu 90 dní se mu podařilo na motorovém padákovém kluzáku uletět 9132 km a překonat tak o více než 1100 km dva roky starý výkon Kanaďana Benjamina Jordana. Zapíše se tak do Guinnessovy knihy rekordů. SVĚTOVÝ REKORDMAN NAVŠTÍVIL I PELHŘIMOV MĚSTO REKORD, PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O JEHO CESTĚ ZA VYSNĚNÝM CÍLEM!

Číst dál...

REKLAMA