Nebe nad Telčí zaplní balóny

balon ikonaJiž tento víkend se na Vysočinu sjedou příznivci balónového létání z celé České republiky. Od čtvrtka do neděle se tu totiž koná již šestnáctý ročník akce Balóny nad Telčí. Lety budou začínat v pátek ráno a končit v neděli, samotná akce bude doplněna o doprovodný program určený pro návštěvníky. Pro ty je připravena ohnivá show a soutěž, ve které může jeden šťastlivec vyhrát letenku a prohlédnout si Telč z koše balónu.

Číst dál...

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově má nový exponát

kristalova lebka ikonaJaroslav Dave Šlechta, sklářský výtvarník ze Žďáru nad Sázavou, vybrousil z křišťálového skla lebku o hmotnosti 6 170 g. Lebka má obvod 52 cm a výšku 16 cm. Byla dokončena v roce 1984 a práce na ní trvaly přibližně 1 rok. Lebka byla poté krátkodobě vystavena na zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Číst dál...

Jak zabezpečit byt nebo dům než odjedete na dovolenou

dovolena bazenLéto je již v plném proudu, školní prázdniny se kvapem blíží a my se těšíme na zaslouženou dovolenou. Je to však také období, kdy se ze svých domovů vzdalujeme na delší čas. Před odjezdem na dovolenou bychom neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Číst dál...

Jak chutná jedovatá ryba Fugu

ryba fugu_ikonaTakifugu rubripes neboli čtverzubec patří k japonským kulinářským delikatesám. Snad každý, kdo navštívil Japonsko uvažuje, zda podstoupí riziko spojené s ochutnáním této jedovaté ryby obsahující množství neurotoxinu zvaného tetrodotoxin. Jediná chyba při přípravě čtverzubce fugu může pro milovníky této jedovaté ryby znamenat smrt.

Číst dál...

REKLAMA