OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Žďárští kriminalisté objasnili případ krádeží pneumatik, ke kterým docházelo ve firmě ve Žďáru nad Sázavou. Čtyřiadvacetiletý muž, který způsobil škodu přes tři sta tisíc korun, je již obviněn z trestného činu krádeže a hrozí mu až pět let vězení.

Případ pro kriminalisty začal v březnu letošního roku, kdy od vedoucího pobočky žďárské firmy přijali oznámení o tom, že se jim z provozovny průběžně ztrácejí uskladněné pneumatiky, a to jak nové, tak i použité s disky. Ke krádežím mělo docházet mimo pracovní dobu a nebyly zjištěny žádné známky násilného vniknutí do provozovny. Pachatel průběžně odcizil pneumatiky za více než 300 tisíc korun.

REKLAMA

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu a případ začali okamžitě prověřovat. „Na základě operativního šetření a vyhodnocení získaných informací se nám podařilo zjistit, že krádeží se dopustil jeden ze zaměstnanců. Jedná se o čtyřiadvacetiletého muže ze Žďárska,“ uvedl vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř.

Muž se podle jeho slov přiznal, že v průběhu února a března letošního roku za využití klíčů, které měl jako zaměstnanec k dispozici, opakovaně mimo pracovní dobu přijížděl vozidlem do firmy a odvážel odtud uskladněné pneumatiky. „Ty pak prodával dalším osobám a peníze použil pro svoji potřebu,“ dodal Uhlíř. Kriminalistům se část odcizených věcí podařilo zajistit.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže pro přečin krádeže. Obviněnému, který dosud nebyl soudně trestán, hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA