OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Žďárští kriminalisté se zabývají případem týrání zvířete. Sedmadvacetiletý muž je podezřelý z toho, že svému psu nezajistil potřebnou péči a tím mu způsobil utrpení a zdravotní komplikace.

„Šestého července přijali policisté oznámení o možném týrání psa, ke kterému mělo docházet v obci na Žďársku. Na místo vyjela hlídka žďárského obvodního oddělení, na kterou zde již čekali pracovníci občanského sdružení zabývajícího se ochranou a výcvikem psů. Policisté zjistili, že na zahradě u domu je na krátkém řetězu u plotu uvázán pitbulteriér, který má řetěz téměř zarostlý do krku,“ popsala policejní mluvčí Monika Pátková, jaký pohled se hlídce naskytl. Z dalšího vyšetřování na místě pak vyplynulo, že pes je takto uvázán téměř stále a pravděpodobně nemá dostatek krmiva a vody. Pracovníci sdružení proto psa okamžitě převezli k ošetření k veterinárnímu lékaři a poté ho umístili do útulku. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat a případ začali prověřovat.

REKLAMA

Jak se ukázalo, majitelem psa je sedmadvacetiletý muž, který zvíře koupil v listopadu loňského roku a zhruba na začátku letošního června ho umístil na pozemek u rodinného domu. „Psa uvázal na krátký řetěz u plotu a jako přístřešek proti povětrnostním vlivům mu dal k plotu pouze eternitovou desku. Psovi nechal řetěz stále nasazený a způsobil mu tak na krku ránu se strupy a ztrátu srsti. Pes byl dehydrovaný, žil v nevyhovujících podmínkách na malém prostoru a trpěl zdravotními problémy. Majitel mu navíc nezajistil veterinární péči ani povinná očkování,“ doplnila policejní mluvčí.

Případ si převzali kriminalisté. Ti po provedení procesních úkonů a zajištění odborného vyjádření v pátek majiteli psa sdělili podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení, podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


Úspory energie sledujte na EnergyTV

 

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA