OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

 

studenti prednaska_01Dne 21. října tohoto roku proběhne první ročník Festivalu vzdělávání. Školství a vzdělávací systém v současnosti prochází velkými změnami a zkouškami. Státní maturity, nezájem o technické obory, nedostatek studentů, zdražování studia jsou pouze některými problémy, které řeší mnoho žáků a také jejich rodičů. Naše město chce aktivně pracovat ve prospěch mladé generace, pomoci s rozhodováním rodičů a nabídnout dostupný způsob vzdělávání v našem regionu.

REKLAMA

Jsem moc rád, že toto chápou i největší zaměstnavatelé našeho města a regionu. Festival vzdělávání je příležitostí pro všechny, kteří mají zájem studovat nebo se vyučit, zůstat bydlet v době studia ve svých rodinách a v budoucím životě vychovávat svoje děti v krásném prostředí Bystřicka. Využijte tedy možnost, která se vám nabízí a seznamte se s tematikou výuky a následnými možnostmi životního uplatnění..
Karel Pačiska

 

Veletrh vzdělávání získal podporu a příznivce ze stran bystřických středních škol a největšího zaměstnavatele. Jak vnímají tuto myšlenku nám přiblíží jejich zástupci:

Jednatel společnosti pan Martin Broich vysvětluje, proč podporuje firma Wera Werk s.r.o. regionální veletrh vzdělávání? Firma Wera úspěšně vyrábí kvalitní profesionální nářadí v Bystřici už více než 15 let. Většina našich zaměstnanců je z Bystřice a jejího blízkého okolí. Rádi bychom, aby to tak zůstalo i nadále. Proto již dlouhou dobu podporujeme obě bystřické střední školy – Gymnázium a VOŠ a SOŠ Bystřice. Vždyť každý její žák je naším potencionálním zaměstnancem. Záleží nám na tom, aby mladí lidé měli možnost najít v regionu kvalitní vzdělání a později i dobrou práci.

Ve spolupráci se VOŠ a SOŠ Bystřice jsme otevřeli tříletý učební obor zámečník strojní výroby s možností pokračování v nástavbovém studiu zakončeném maturitou. Našim žákům nabízíme stipendium, placenou povinnou praxi přímo ve firmě, finančně přispíváme na lyžařský výcvik a na řidičský průkaz. Tyto naše žáky přednostně nabíráme na letní brigády, kde mají příležitost prověřit své teoretické znalosti v praxi. Samozřejmě po vyučení mohou nastoupit u nás do zaměstnání.

Také studenti Gymnázia mají možnost seznámit se s naší firmou, například formou různých exkurzí , a po skončení studia zde najít uplatnění. Někteří studenti u nás pracovali o letních prázdninách na brigádě. Firma podporuje i další školní aktivity, v letošním roce například obnovený Majáles, pořádaný oběma školami. 

Pro žáky základních škol jsme ve spolupráci s městem vyhlásili soutěž Bystřický kutil, jejímž cílem bylo představit žákům řemesla zábavnou formou a zvýšit tak jejich zájem o studium technických oborů. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže bude právě na Bystřickém veletrhu vzdělávání.

Bystřický veletrh vzdělávání podporujeme jednoduše proto, že je v zájmu firmy, v zájmu města i regionu, aby mladí vzdělaní lidé zůstávali na Bystřicku, nacházeli zde práci, zakládali rodiny a dál tím rozvíjeli náš krásný kraj.

 

Dalším partnerem veletrhu je Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem. Na otázky nám odpovídal pan ředitel Milan Hanák.
Proč se účastníte festivalu?
Hlavní myšlenkou festivalu je nabídnout žákům základních škol široké spektrum možností jejich dalšího uplatnění. Tu svoji školu by si měl vybrat každý bez rozdílu schopností a zájmů. My přicházíme s nabídkou vzdělávání pro ty, kdo už teď vědí, že jim studium nedělá žádné zvláštní potíže a že by jednou chtěli dosáhnout vysokoškolského vzdělání, i když konkrétní zaměření jim třeba v tuto chvíli ještě není jasné.

Účastníte se i jiných podobných akcí?
Po určité odmlce jsme se znovu zařadili mezi školy, které se prezentují na pravidelném Festivalu vzdělávání ve Žďáru nad Sázavou. Je dobré mít představu o tom, jaké obory nabízejí odborné školy a na co se třeba zaměřují „konkurenční“ gymnázia. 

A vy sami máte nějaké speciální zaměření?
Nedá se mluvit o zaměření, spíše o oblastech, ve kterých dosahujeme větších úspěchů nebo které neposkytuje každá škola. Tím myslím například jazykové certifikáty z anglického a německého jazyka, které jsou velkou devizou pro naše absolventy při dalším studiu, případně pro práci v zahraničí. Zanedbatelné nejsou ani úspěchy  při státních zkouškách  ze základů administrativy, kterými se můžeme srovnávat s obchodními akademiemi. Studenti absolvují během pobytu na naší škole zahraniční vzdělávací zájezdy, výměnné pobyty na partnerských školách, naučí se pohybovat ve světě mezinárodních  jazykových projektů.

S jakou konkrétní nabídkou přijdete na festival?
S takovou, která by mohla žáky zaujmout. Seznámíme je s virtuální prohlídkou naší krásné školní budovy, se studijním programem i volnočasovými aktivitami. Rádi bychom předvedli i výukové programy, které vytváří naši učitelé v rámci grantového projektu Evropské unie „Gymnázia interaktivně“. Jedná se o společný projekt 11 gymnázií Kraje Vysočina pod vedením gymnázia v Humpolci.

Máte nějaké přání v souvislosti s pořádáním tohoto festivalu?
Mám a není zrovna skromné. Chtěli bychom přesvědčit všechny návštěvníky, že gymnázium je škola, kterou naše město potřebuje a že jsme schopni nabídnout kvalitu, kterou si naši absolventi odnesou po úspěšné státní maturitě do dalšího života.

Veletrhu vzdělávání se účastní i Vyšší odborná škola a Střední odborná škola v Bystřici nad Pernštejnem. Proč je veletrh zajímavý pro školu přiblíží zástupce školy, pan Tomáš Krejčí.
VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem se svou dlouholetou tradicí odborného vzdělávání v regionu se aktivně zapojí do konání bystřického veletrhu. Pro naši odbornou školu je veletrh místem, kde společně s partnerskými organizacemi (bystřická WERA, Rotter, město Bystřice nad Pernštejnem, Agro Rozsochy a mnoha dalšími) nabídneme všem uchazečům o studium nejenom různé možnosti uplatnění se na trhu práce u místních firem, ale také se budeme snažit žáky základních škol přesvědčit o tom, že nejen gymnaziální vzdělání je vstupenkou ke studiu vysokých škol a že na naší škole je možno získat i vzdělání vyšší než maturitní, tj. s titulem DiS. na vyšší odborné škole.

Kvalita střední odborné školy se odráží v dosahovaných úspěších při různých soutěžích, prezentacích a akcích pořádaných nejenom při školním vyučování. Budeme prezentovat práci Studentského klubu VOŠ a SOŠ, který je pravidelným organizátorem zajímavých kulturních akcí v Bystřici a blízkém okolí, mezi které se řadí nejenom reprezentační Zemědělský ples, ale nově i Studentský bál, lyžařské závody, Majáles studentů. 

Všechny návštěvníky rádi oslovíme naší nabídkou vyučovaných oborů. 

Vyšší odborná škola je zastoupena 3-letým akreditovaným oborem Agroturistika, který připravuje absolventy s titulem DiS. pro podnikatelskou činnost v oblasti agroturistiky, ekoturistiky a ekoagroturistiky. 

Střední odborná škola nabízí 2 čtyřleté maturitní obory a to:
Ekologie, životní prostředí a zemědělská výroba je oborem připravujícím odborníky s maturitním vysvědčením ve výrobních provozech, ekonomických útvarech podniků, ve službách, organizacích pro rozvoj venkova, v zemědělské prvovýrobě a dalších odvětvích. Obor během 4 let je naplněn více než 20-ti týdny odborné praxe, která je v současnosti směřována do soukromých podniků v blízkém okolí.

Management služeb a cestovního ruchu profesně připravuje maturanty k řízení organizací, aktivitám s působností v oborech cestovního ruchu a s ním souvisejících služeb, v typových pozicích managementu firem, institucích státní správy, rekreačních oblastech nejenom v destinacích České republiky.

V současnosti v naší škole nabízíme studium specializace v oboru Aplikovaná informatika ve službách, jehož absolvent získá možnosti širokého uplatnění při využívání aplikovaných systémů v různých typech organizací zabývajících se nejenom cestovním ruchem.

Střední odbornou školu dále reprezentují 3-leté učební obory, jejichž tradice je v Bystřici nad Pernštejnem dlouholetá. 
Jsou jimi obory Mechanik, opravář – svářeč a Automechanik a dále také mladý obor zaměřený na zámečnickou praxi, Zámečník strojní výroby. Všechny tři učební obory poskytují plnohodnotné vzdělání v profesích jejichž uplatnění v regionu je na slušné úrovni především u oborů Mechanik, opravář – svářeč, ale hlavně u zámečníků, kteří najdou uplatnění například u místní firmy Wera Werk.

Mezi neméně důležité patří také speciální obory Kuchařské práce a Zámečnické práce ve stavebnictví. Oba dva umožňují studovat odborné učiliště a získat výuční list.
 

 

Veletrh vzdělávání se uskuteční 21. října 2011 od 10.00 – 16.00 hodin
v Kulturním době v Bystřici nad Pernštejnem. 

Město zve všechny rodiče, studenty i zaměstnance jednotlivých firem. Přijďte se podívat co vše Vám můžou nabídnout naše bystřické školy a jaký velký potenciál mají naše bystřické firmy.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná 


 

REKLAMA