OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou vyjížděli v pondělí 17. srpna kolem půl čtvrté odpoledne vyšetřovat okolnosti havárie malého motocyklu do obce Sněžné. To, co viděli na obrazovce alkoholtestru jim vyrazilo dech. Sedmapadesátiletý motocyklista se zapsal do policejních statistik rekordním číslem.

Řidič na malém motocyklu značky KXD projížděl po silnici II/353 v obci Sněžné. Při jízdě po přímém úseku komunikace nezvládl řízení motocyklu, přejel do protisměru, kde s motocyklem upadl na komunikaci. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, který musel být vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen k ošetření do Nemocnice v Novém Městě na Moravě.

REKLAMA

 

U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem  - 3,12 promile alkoholu v dechu. Opakované měření vykázalo hodnotu 2,85 promile alkoholu v dechu. Sedmapadesátiletý motocyklista jel na motocyklu bez řádně upevněné přilby. Policisté lustrací v příslušných systémech zjistili, že řidič má platnou blokaci řidičských oprávnění. Dále při dokumentování nehody a ohledání motocyklu zjištěno, že řidič užil v silničním provozu motocykl bez přidělené registrační značky a bez pojištění odpovědnosti provozu vozidla. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

REKLAMA