OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Žďárským kriminalistům se podařilo v jednom z bytů v Bystřici nad Pernštejnem odhalit varnu pervitinu. Ve spolupráci s jednotkou pro ochranu jaderné elektrárny v bytě zadrželi tři muže a ženu. Jeden z mužů, který je vyšetřován i pro další trestnou činnost, už byl vzat do vazby a hrozí mu až deset let vězení.

Pětatřicetiletého muže ze Žďárska kriminalisté vyšetřují již pro předchozí trestnou činnost. V březnu letošního roku zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání pro zločin týrání osoby žijící ve společném obydlí. Muž byl obviněn z toho, že od ledna letošního roku, kdy byl propuštěn z trestu odnětí svobody, psychicky týral své rodiče. Tyto vulgárními nadávkami a výhrůžkami nutil, aby mu dávali peníze, a tím přispíval ke zhoršení zdravotního stavu svých nemocných rodičů. V dubnu ho navíc policisté přistihli za volantem motorového vozidla, které řídil i přesto, že má soudem uložený zákaz řízení, navíc byl pod vlivem pervitinu. Jeho trestní stíhání tak bylo rozšířeno o trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

REKLAMA

„Při vyšetřování mužovy trestné činnosti získali kriminalisté poznatky o tom, že by se měl v jednom z bystřických bytů podílet na výrobě pervitinu. Na naplánované realizaci se ve středu 22. července společně s kriminalisty podílela Jednotka pro ochranu jaderné elektrárny Dukovany. Půl hodiny před půlnocí policisté vnikli do vytipovaného bytu. Vzhledem k tomu, že na výzvy k otevření vstupních dveří nikdo nereagoval, použili policisté beranidlo,“ popsala policejní mluvčí Monika Pátková s tím, že v bytě byly zadrženy čtyři osoby, tři muži (29, 32 a 35 let) a dvaadvacetiletá žena. „Provedli jsme domovní prohlídku, při které jsme zajistili kompletní varnu pervitinu, laboratorní sklo, chemikálie a pomůcky pro výrobu i aplikaci drogy. V době zásahu na místě právě probíhala výroba pervitinu,“ řekl vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř. Zadržené osoby policisté převezli na služebnu k provedení procesních úkonů.

Kriminalisté zjistili, že pětatřicetiletý muž, kterého již vyšetřují pro předchozí trestnou činnost, se drogové kriminality dopouštěl již od svého propuštění z vězení letos v lednu. Na různých místech vyráběl pervitin a ten poté poskytoval dalším osobám. Páchal i majetkovou trestnou činnost. „Sám nebo se spolupachatelem se vloupal do čtyř rekreačních chat a dále odcizil dva osobní automobily. Způsobil tak škodu za bezmála čtyři sta tisíc korun,“ upřesnil Uhlíř. Vyšetřovatel rozšířil jeho trestní stíhání o zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečiny krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a porušování domovní svobody. Na podaný návrh byl obviněný vzat do vazby a za spáchanou trestnou činnost mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

„Vyšetřování celého případu dále probíhá a je pravděpodobné, že dojde k obvinění dalších osob,“ uzavřel Uhlíř.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

 

 

REKLAMA