Dubová alej 18 stromů na břehu Veselského rybníka, vysazená 17. října 2014 hejtmany českých a moravských krajů a prezidentem ČR, byla pojmenována po hrdinovi Petru Vejvodovi. V důstojné pietě byla ve středu 15. dubna 2015 za přítomnosti rodiny, hejtmana Kraje Vysočina a majitelů pozemků Kinských odhalena pamětní deska se skromným textem velkého životního příběhu.

 

alej petra vejvody nove veseli KR-VYS

Vzpomenout na svého spolužáka přišli studenti žďárské střední školy i přátelé ze Sdružení dobrovolných hasičů Klášter Žďár nad Sázavou. Šestnáctiletého Petra Vejvodu pobodala 14. října psychicky nemocná žena, která se dostala do jeho školy. Když zaútočila na jednu ze studentek, Petr spolužačce okamžitě přišel na pomoc. Utrpěl přitom ránu nožem do hrudníku, na vážná zranění zemřel.

alej petra vejvody odhaleni KR-VYS

Foto: archiv Kraje Vysočina

Slib hejtmanů, že alej bude pojmenována právě po Petrovi, byl dnes definitivně naplněn. Alej byla za přítomnosti rodiny Vejvodových pojmenována po jejich synovi a skromná tabulka ponese informaci velkého významu dalším generacím. „Alej a toto místo na břehu Veselského rybníka budou připomínat příběh velkého hrdinství, na který by nemělo být zapomenuto,“ uzavřel pietní setkání hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací