OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Sportovní výprava Kraje Vysočina si z IX. Olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji přivezla domů ze čtyř závodních dní celkem osmnáct medailí: šest zlatých, sedm stříbrných a pět bronzových. Dařilo se především skicrossařům, kteří získali dvě zlata a po jednom stříbru a bronzu. Na výsledkových listinách figurovala například vysočinská jména Tomáše Tůmy, který na snowboardu vybojoval zlato a stříbro, nebo rychlobruslařky Madlen Chladové, která má stejnou sbírku medailí a navíc brala další stříbro ve štafetě, nebo dvakrát stříbrného alpského lyžaře Daniela Ryšky.
 
tuma zlato odm krvys
Foto zdroj: Kraj Vysočina
 
Historicky první zlato pro tým si připsala Vysočina ve skicrossu, a to díky skvělé formě zlatého Pavla Bartoše, dále už zmíněného  stříbrného Daniela Ryšky, stříbrné Dany Harvey a bronzového Tadeáše Bíbra. Karolína Slámová nenašla přemožitelku ve slopestylu. Biatlonový kraj hrdě reprezentovala Kateřina Holková, která si ve sprintu na 4 km volně dojela pro stříbro, ve stejné disciplíně byl bronzový Marek Ambrož a Vladimír Kocmánek. Krásně dvakrát bronzový doběhl na trati 3 km klasicky a 4 km volně Roman Janeček, Marek Ambrož má biatlonový bronz ve sprintu na 4 km volně.

Michaela Krejčí zazářila ve hře na elektronické klávesové nástroje a získala pro Vysočinu jeden z šesti nejcennějších kovů.

Bramboroví skončili hokejisté, kteří obhajovali zlato. Ve skupině ztratili jen jednou a následně v semifinále padli na nájezdy s pozdějším vítězem z Moravskoslezského kraje. V souboji o třetí místo byl o jediný gól úspěšnější zase ten Olomoucký. „Hráli jsme dobře, bohužel se nám nepovedl jeden zápas,“ litovali hráči Erik a Denis Zamazalovi. „Zbytečně se podceňovali. V takové frekvenci bodovaných zápasů a s nutností přejezdů mezi stadiony udělali kluci, co mohli. Nakonec ta placka nebyla daleko,“ pochvalně hodnotí vystoupení vysočinských hokejistů Zdeněk Beneš, vedoucí výpravy Kraje Vysočina.

REKLAMA

Další vynikající výsledky téměř stovky vysočinských sportovců v konečném bodovém hodnocení vynesly Vysočině celkem osmé místo. Vedení Kraje Vysočina děkuje všem sportovcům za skvělou reprezentaci a přeje všem hodně sil k překonávání dalších sportovních met.

REKLAMA