OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

petardyOslava silvestra bývá spojena s bujarým veselím, které někdy může skončit tragédií. Při manipulaci se zábavnou pyrotechnikou je na místě zvýšená opatrnost. Statistiky a dokumentované případy zranění, někdy i smrti, pravidelně varují a vybízejí k opatrnosti zejména při manipulaci se světlicemi, různými výbušnými zařízeními a ohňostroji. PODÍVEJTE SE NA VIDEO, CO VŠECHNO MOHOU ZPŮSOBIT PETARDY PŘI ŠPATNÉM UŽÍVÁNÍ!

Na silvestra většinou využíváme prostředky, které se aktivují – odpalují na otevřeném prostranství. Proto nezapomeňme na své okolí. Při koupi zábavné pyrotechniky je třeba dbát na to, aby používané výrobky byly průmyslově vyráběné. Používejte je vždy v souladu s návodem, který by měl být jejich součástí. Vyvarovat bychom se měli používání neschválených, podomácku vyrobených pyrotechnických efektů. Nikdy bychom s pyrotechnickými předměty neměli manipulovat pod vlivem alkoholu nebo látek ovlivňujících naši pozornost. V žádném případě by s těmito výrobky neměly manipulovat děti ani pod dohledem dospělých osob!


zdroj videa: www.youtube.com


Opatrně bychom měli zacházet i s různými druhy petard se zvukovými efekty, které mohou poškodit sluch osoby, která s nimi manipuluje, nebo dalších osob, které se vyskytují poblíž. Pozor na naše zvířecí miláčky! Při jejich mnohem vyvinutějším sluchu může dojít i k trvalému poškození jejich zdraví, zejména psychiky.

Jen při rozumném přístupu a snižování rizik vyplývajících z nástrah kolem oslav na konci roku prožijeme klidnou a pohodovou oslavu silvestra.
REKLAMA