OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Takový verdikt zazněl dnes před 12. hodinou u Krajského soudu v heparinovém případu.

Server iDnes píše:


Státní zástupkyně Lenka Faltusová ohodnotila Zelenkovo jednání jako vysoce společensky nebezpečné. "Nelze ho srovnat s níčím podobným v minulosti," řekla.

Podle ní naprosto splňuje podmínku zvlášť zavrženíhodného činu pro uložení doživotního trestu. "Nelze pro něj nalézt žádnou polehčující okolnost. Na počátku se sice přiznal, ale později to odvolal," dodala.

Z řeči zelenkova obhájce Jana Herouta se zdálo, že mluví o zcela jiném muži. Zelenku vylíčil jako oběť, kterého k přiznání donutili policisté násilím. Ve závěrečné řeči pro něj žádal jen trest za ublížení na zdraví. Tvrdí, že nešlo o vraždy.

Petr Zelenka štkal, že je mu líto co se stalo a tvrdil, že by si přál vše vrátit zpátky. Příbuzným se omluvil. "Nechtěl jsem nikoho zbít, neměl jsem z toho potěšení, " uvedl.

REKLAMA


Zelenka přiznal jen pět případů, kdy podal heparin
Žaloba viní bývalého zdravotníka ze sedmi vražd a sedmi pokusů o ně. Zelenka se přiznal k podání heparinu jen u pěti pacientů, na ostatní si u soudu nemohl vzpomenout. Advokát Jan Herout se snažil prokázat, že za vším je špatný psychický stav klienta, a žádal další vyšetření.

Předseda senátu to odmítl, spokojil se s již vyslechnutými znalci. Podle nich je Zelenka plně zodpovědný za své činy.

"Obviněný měl v době páchání zločinů zachované rozpoznávací a ovládací schopnosti. Netrpí žádnou duševní chorobou," uvádí posudek, který vypracovali psychiatři Petr Goldmann a Vanda Válková.

Zelenka také u soudu vypověděl, že ho policisté při zatýkání bili a k výpovědi donutili. Policisté Jan Lomnický a Hana Kvasničková to u soudu popřeli. "Lžete," reagoval na jejich slova Zelenka.

  Další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

REKLAMA