OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

pivoV soutěži speciálních a neobvyklých piv vyhlášené v rámci festivalu Znojemský hrozen zvítězily Jihlavský Grand 18, Bernard a Velen. Ve středu o tom informoval vyhlašovatel soutěže, společnost Port.

Do soutěže přihlásilo čtrnáct pivovarů celkem 30 vzorků ve třech vypsaných kategoriích. Podle pořadatelů to bylo více, než v minulém ročníku.

„Počet soutěžících pivovarů a přihlášených piv jen potvrzuje dění na pivním trhu. Dlouhodobě roste zájem veřejnosti o speciální a také neobvyklá piva,“ uvedl František Frantík z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, který byl hlavním organizátorem soutěže.

Do nejpočetněji obeslané kategorie světlá speciální piva přihlásily pivovary 15 soutěžních vzorků. Vítězem kategorie se stal Jihlavský Grand 18 z Pivovaru Jihlava. Druhou cenu získalo pivo Baron Trenck společnosti Heineken, Prácheňská Perla z pivovaru Platan a Rychtář Speciál, jehož výrobcem je Pivovar Rychtář.

V kategorii polotmavé a tmavé pivní speciály přihlásily pivovary sedm vzorků. Vítězem se stalo pivo Bernard speciální černé s živými kvasinkami z produkce Rodinného pivovaru Bernard. Druhou cenu získalo pivo Primátor polotmavý z pivovaru Náchod a 17 Polotmavý Doublebock z pivovaru Czech Brewery Rakovník. Na třetím místě skončilo pivo Svijanská kněžna z Pivovaru Svijany.

V kategorii neobvyklých piv, do které pivovary přihlásily osm vzorků, zvítězil Velen z Pivovaru Černá Hora. Druhé ceny získala piva Bernard Švestka z produkce Rodinného pivovaru Bernard a Weizenbier z pivovaru Náchod. Na třetím místě skončilo pivo Primátor Pale Ale z téhož pivovaru.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA