OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jak to vůbec bylo? Určitě si vzpomínáte na začátek tohoto příběhu zrozeného v Hodině H. Byla jednou jedna budka, ale nebyla to obyčejná budka, byla to knihobudka. Knihobudka neboli malá veřejná knihovna, kam knihu můžete dát, vzít si ji odtud nebo si ji jen půjčit a zase vrátit.

„První knihobudka v Pelhřimově byla zasazena na pelhřimovském autobusovém nádraží za podpory pelhřimovského podnikatele pana Hájka. Druhou a třetí knihobudku jsme zasadili ve čtvrtek 3. května v městských sadech a u rybníka Stráž,“ prozradila Eva Havlíčková z neziskové organizace Hodina H.

REKLAMA

nove knihobudky HODINA H 2

nove knihobudky HODINA H 1

nove knihobudky HODINA H 4

nove knihobudky HODINA H 3

Foto zdroj: Hodina H

A to všechno díky partnerům, kteří stáli na počátku projektu. Hodina H, SPŠ a SOU Pelhřimov, kde odvedli veškerou práci na samotných knihobudkách, a Knihkupectví U Vrány – skvělý partner, bez kterého by nebylo čím knihobudky naplnit. „Díky patří i městu Pelhřimov a panu starostovi Františku Kučerovi, který se o podporu čtenářské gramotnosti prostřednictvím schválení a oficiálního přestřižení mašle na knihobudce zasloužil,“ pokračovala Eva Havlíčková a za Hodinu H vzkázala poděkování všem partnerům a podporovatelům. „Knihobudkám přejeme mnoho štěstí a hlavně hodně čtenářů. Čtení přináší poučení i potěšení. Také se těšíme na zpětnou vazbu samotných občanů a jejich příspěvky do knihobudek,“ podotkla na závěr.

REKLAMA