OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek větší odběr elektřiny, plynu nebo vyšší spotřebu tuhých paliv. Energie se zdražují rychlostí blesku a vy si zase kladete otázku, jak dlouho na to budete ještě mít. Nikdo z nás nechce platit více, ale jak tomu zabránit?

Z hodin fyziky na základní škole si pamatujeme, že ohřátý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. Když najde skulinku ve stropě, uniká bez užitku z obytných prostor. Ovšem pokud mu vytvoříme překážku v podobě minerální izolace, tak nám zůstane pěkně doma. A výsledky jsou znát hned po zateplení.

REKLAMA

Každá střecha ideál

Systém MAGMARELAX® můžete použít do všech typů střech. Moderní technologie, která je lety ověřená, vám pomůže rychle a snadno vyřešit problém s únikem tepla. Efektivnost zateplení stropu ucítíte okamžitě. Rozdíl teplot ve vašich místnostech se změní průměrně o 5 stupňů. A to vše za 3-5 hodin, bez hluku a nepořádku.

Duté trámové stropy

U starších objektů se sedlovou střechou tvoří konstrukci většinou trámový strop, kdy trámy jsou vzdálené přibližně jeden metr od sebe a jejich výška se pohybuje mezi 20 až 25 cm. Trámy jsou podbité spodním prkenným záklopem s rákosem a omítkou. Na trámech je položen vrchní prkenný záklop překrytý pochozí vrstvou, případně zasypán vrstvou škváry. Ta je podkladem pod betonovou mazaninu nebo pod pálené tvárnice. Jedno je však pro obě varianty společné – je zde prázdný meziprostor mezi jednotlivými trámy. A teplo tudy proudí pryč. Nejlépe se izoluje do dutiny v podlaze půdy, zateplí se i velmi těžko přístupné prostory. Stačí jen několik otvorů do podlahy půdy, které se po zafoukání znovu uzavřou. Vše je tak dokonale utěsněno.

Pultové střechy

Starší domy s rovnou čili pultovou střechou, bytové domy i novější paneláky mají v zateplení střechy slabinu. I když nějakou izolaci mají, bývá většinou nekvalitní. Naše společnost izoluje střechy převážně dvouplášťového provedení. Do dutiny nad stropem místností posledního podlaží lze zafoukat minerální izolaci MAGMARELAX®. Zateplení pultové střechy oceníte především za parných letních dnů, kdy se v horních místnostech domu nedá vydržet díky prostupujícímu horku z rozpálené střechy. Izolace zabrání tomuto prostupu a horní místnosti zůstávají i během léta obyvatelné.

Izolace vazníkové konstrukce

Není-li dutina v podlaze půdy k dispozici (vazníkový strop) nebo je příliš nízká, nafouká se izolační vata přímo na podlahu půdy. Stačí vrstva o síle 30 centimetrů. Ta již velmi dobře tepelně izoluje. Poměr ceny a úspory nákladů na topení zde vychází nejlépe. Půda však není jinak využitelná.

Vyřeším to ještě dnes

Připravte se na zimu a objednejte si nezávaznou prohlídku vašeho domu. Podíváme se na vaše úniky tepla a navrhneme optimální řešení včetně předběžné kalkulace. To vše zcela ZDARMA! Samotnou realizaci do konce roku stihneme. Avizované zdražování vás již nezaskočí.

Více na www.magmarelax.cz nebo na telefonu 800 100 533.

REKLAMA