OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Kulaté stoly Vysočiny navštívil premiér Rusnok

KSV rusnok ikonaDevátým hostem diskusního formátu Kulaté stoly Vysočiny byl premiér v demisi Jiří Rusnok. Na setkání s ním přišla do jihlavského sálu Hotelu Gustav Mahler téměř padesátka podnikatelů a zástupců organizací a institucí z Vysočiny. O zájmu publika o prestižního hosta kulatého stolu svědčilo i množství otázek, které návštěvníci pokládali nepřetržitě více než dvě hodiny. Kromě celostátních témat a aktuální ekonomické situace přišla řeč i n otázky trápící Vysočinu. Jednou z nich byla budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany. Jak uvedl premiér Rusnok, on osobně je jednoznačně pro budoucí fungování elektrárny na Vysočině. UVNITŘ ČLÁNKU VIDEO Z ÚVODNÍ ČÁSTI SETKÁNÍ.

Číst dál...

VIDEO: Nově zvolení poslanci představili u kulatého stolu své záměry

ksv novi poslanci ikonaCelkem šest z jedenácti nově zvolených poslanců za Vysočinu se sešlo u Kulatého stolu Vysočiny. Nový diskusní formát s významnými osobnostmi a lídry na Vysočině pořádá společnost AUTHORIA pod záštitou hejtmana kraje. Během dvouhodinové debaty nový zástupci v parlamentu představili svoje záměry v poslanecké sněmovně. Po celou dobu diskuse pak odpovídali na dotazy hostů a tentokrát i zástupců médií. Kulatého stolu se bohužel nezúčastnil nikdo z nově zvolených poslanců za ANO, ODS a KDU-ČSL.

Číst dál...

Ministr zemědělství v demisi Miroslav Toman informoval o vyjednaných dotacích

m toman ikonaMinistr v demisi Miroslav Toman debatoval v rámci Kulatých stolů Vysočiny v Jihlavě s významnými hráči zemědělství na Vysočině. Ministr Toman během svého vystoupení na kulatém stole mimo jiné informoval, že vyjednal dodatečné prostředky do národních dotačních titulů na podporu chovu prasat pro letošní rok ve výši zhruba 380 milionů korun, celkově jsou národní dotace zvýšeny o 570 milionů korun. Uvedl rovněž, že i nadále zůstanou zachována Krajská informační střediska pro rozvoj zemědělství a venkova, jak to požadovala Agrární komora ČR.

Číst dál...

Doprava byla dalším tématem Kulatých stolů Vysočiny

KSV martin zakMinistr dopravy v demisi Martin Žák přijel do Jihlavy diskutovat v rámci Kulatých stolů Vysočiny. Téma dopravy bylo jedním z okruhů, o který měli účastníci nového diskusního formátu dlouhodobě zájem. Během dvouhodinové debaty přišla řeč nejen na dopravní obslužnost v Kraji Vysočina, ale také na opravu dopravní tepny dálnice D1 a mluvilo se také o železniční dopravě, která je pro Vysočinu důležitou součástí dopravní obslužnosti.

Číst dál...

Ministr v demisi Holcát diskutoval u dalšího Kulatého stolu Vysočiny

ksv holcat ikonaMinistr zdravotnictví v demisi MUDr. Martin Holcát, MBA byl dalším hostem nového diskusního formátu Kulaté stoly Vysočiny. Témata, které během debaty přišla na řadu se týkala především systému financování nemocnic a jejich současných finančních problémů. K tomuto tématu během kulatého stolu promluvil i hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

Číst dál...

REKLAMA