OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Radek Jaroš s týmem zdolali dvě osmitisícovky

radek_jarosNáš nejúspěšnější horolezec a držitel ceny Fair Play Radek Jaroš s týmem zaznamenali mimořádný úspěch. V rámci jedné expedice se třem členům podařilo zdolat hned dva osmitisícové vrcholy Gasherbrum I a Gasherbrum II.

Číst dál...

Vysočina posílá finanční dar povodněmi postiženým oblastem

povoden_zaplaveny_dumRada kraje Vysočina dnes rozhodla o mimořádné finanční pomoci povodněmi postiženým oblastem v severních Čechách. Během následujících dní kraj ze svého účtu odešle celkem 200 tisíc korun. Polovina schválené částky je určena Libereckému kraji, po 50 tisících korun je schváleno pro města Frýdlant (v Čechách) a Hrádek nad Nisou. "Vysočina tak solidárně pomáhá regionu, který o víkendu postihla ničivá blesková povodeň," uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Číst dál...

Prezident České republiky navštíví v září Vysočinu

prezident_cr_vaclav_klausPrezident České republiky s manželkou Livií Klausovou navštíví 13. - 15. září 2010 kraj Vysočina. Prezidentský pár se do kraje na pozvání hejtmana Jiřího Běhounka vrací po třech letech. Tentokrát je do připravovaného programu zahrnuta dvanáctka míst. Historicky první cesta prezidenta České republiky Václava Klause na Vysočinu se uskutečnila ve dnech 10. – 12. května 2005.

Číst dál...

Pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje hostilo národní kolo Ekologické olympiády

_2_-_geologick_exkurze_customNedvědice a okolí - vítězové krajských kol ekologických olympiád, středoškoláci z celé republiky, změřili své vědomosti v celostátním kole environmentální soutěže. Tu tentokrát připravily ve dnech 12. – 14. května v okolí Nedvědice ekocentra z Vysočiny. „Národní kolo této prestižní soutěže jsme pořádali poprvé. Místo konání jsme vybrali k danému tématu Suroviny a životní prostředí záměrně, neboť Bystřicko je geologicky nejpestřejší oblastí v rámci celé republiky, má bohatou historii těžby např. nedvědického mramoru, lepidolitu nebo uranu, ale i dalších surovin,“ uvedla koordinátorka soutěže, Iveta Machátová z Českého svazu ochránců přírody Kněžice.

 

Číst dál...

Češi o prázdninách nejraději jezdí do jižních Čech a na Šumavu

sumava_ikonaJižní Čechy a Šumava patří mezi Čechy, kteří plánují letní dovolenou v tuzemsku, k těm nejvyhledávanějším. Vyplývá to z údajů ubytovacích portálů Hotel.cz a Spa.cz, které servery zveřejnily v pondělí. Dalšími oblíbenými cíly tuzemských letních dovolených jsou například Český ráj, Jizerské hory nebo Krkonoše. Oblíbenost těchto tradičních destinací se mezi Čechy meziročně příliš nemění. Podle provozovatelů výše uvedených serverů Češi nejčastěji rezervují celé chaty a chalupy, které jsou ideální pro větší skupiny s dětmi. Příliv rezervací tohoto typu ubytování na letošní prázdniny začal už v únoru. "Volných kapacit je však stále dostatečné množství, a to hlavně v penzionech a hotelech," uvedl Tomáš Nezdara z ubytovacího portálu Hotel.cz. Průměrná cena chat a chalup se pohybuje od 250 do 400 korun za osobu a den, v penzionech a hotelech může jeden člověk zaplatit za den pobytu až 700 korun. Celkové výdaje mohou snížit rodinné slevy nebo akční slevy pro děti, které většina ubytovacích zařízení nabízí.

 

Číst dál...

Medvědinec se stal Stavbou Vysočiny 2009

stavba_vysocina_2009_003_Osmý ročník soutěže Stavba Vysočiny zná své vítěze. V Přibyslavi byla v úterý 15. června oceněna stavební díla v pěti kategoriích. Mezi stavbami občanské vybavenosti a k bydlení měla své žhavé želízko v ohni i akciová společnost PSJ. Nový Medvědinec v ZOO Jihlava nakonec potvrdil roli favorita a obdržel nejvyšší ocenění Prestižní stavba Vysočiny 2009. Ocenění z rukou hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka převzala projektová manažerka Ing. Jaroslava Fajmonová. Mezi gratulanty na pódiu nechyběl ani nejvyšší představitel investora Medvědince – jihlavský primátor Jaroslav Vymazal.

 

Číst dál...

REKLAMA