OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Století energetiky: Ve 20. letech byla elektřina výsadou

Zatímco dnes si život bez elektřiny nedokážeme představit, před sto lety byla situace diametrálně odlišná. To, co dnes považujeme za samozřejmost, byla výsada jen pro pár vyvolených. Výrazně odlišná byla i spotřeba elektřiny – domácnost s přístupem k elektřině spotřebovala v roce 1918 v průměru 100 kilowatthodin za rok, což by dnešní průměrné české domácnosti nemuselo vystačit ani dva týdny.

Číst dál...

Homo cykliens: za pravidelnou cestu do práce na kole dostali nová kola

Tečkou za letošním ročníkem výzvy Do práce na kole bylo předání nových kol vylosovaným výhercům z jednotlivých účastnických měst na Vysočině. V sídle Kraje Vysočina v Jihlavě je 10. července pěti majitelům předala náměstkyně hejtmana Jana Fischerová. Kraj tímto způsobem podporuje celorepublikovou květnovou kampaň na podporu čisté mobility už čtvrtým rokem.

Číst dál...

Kriminalita na Vysočině se zvýšila o devět procent

Kraj Vysočina se stále řadí mezi nejbezpečnější regiony v rámci celé České republiky, a to i přesto, že za první pololetí letošního roku se zvýšil počet evidovaných trestných činů ve srovnání s rokem 2018 o 9,3 procenta. Policistům na Vysočině se daří trestnou činnost objasňovat, nejvyšší objasněnosti dosahují policisté v Pelhřimově. Vyplývá to ze statistiky kriminality za první pololetí letošního roku.

Číst dál...

REKLAMA