OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

studentiCelkem 34 středních škol se na Vysočině zapojilo do soutěže nazvané S Vysočinou do Evropy. Studenti mají za sebou dvě z pěti kol, které mají postupně prověřit znalosti o jejich regionu, uvedla Eva Ampapová z krajského úřadu kraje Vysočina.

Studenti odpovídají v každém kole na sedm různě náročných otázek. Studenti odpověděli v prvním kole na většinu otázek správně, úspěšnost se pohybovala kolem 80 procent.

Bonusové otázky byly v anglickém jazyce, u nich se správné odpovědi pohybovaly kolem 75 procent. Nejlépe odpověděli studenti na otázku týkající se přírodních areálu lomů nedaleko Lipnice nad Sázavou.

V druhém kole odpovídali středoškoláci stejně úspěšně jako v kole prvním, ale u bonusových otázek v angličtině se úspěšnost snížila na 50 procent. Další kolo proběhne letos 22. listopadu a otázky budou moci soutěžící najít na webových stránkách www.ourregion.cz.

Otázky, na které studenti odpovídali, se týkaly znalosti kraje, ale mládež musela znát odpověď například také na dotaz, jak vysoký je měsíční příspěvek na sociální péči pro osoby ve věku do 18 let v IV. stupni. Přes 81 procent dětí správnou napsalo, že to je 11 tisíc korun.

Vítězové březnového finále obdrží dvoutýdenní jazykové kurzy ve Velké Británii.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA