OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Královéhradecký soud rozplétá největší sérii podezřelých úmrtí v nemocnicích za posledních několik let. Podezřelý ze sedmi vražd a deseti pokusů o vraždu je bývalý zdravotník Petr Zelenka. Podle obžaloby měl nemocným podávat lék na ředění krve - heparin. Dnes soud vyslýchá Zelenkova nadřízeného - primáře havlíčkobrodské nemocnice Pavla Longina.

 

Podle primáře nebyly první případy nijak podezřelé. Počet úmrtí se ale zvyšoval a lékaři se věci snažili přijít na kloub. Lékaři prý dokonce provedli spoustu konzultací s kolegy po celé České republice. Ani to, bohužel, nepomohlo a Longina napadlo, že by mohlo jít o heparin.

REKLAMA

Proto nechal porovnat sporné případy s rozpisem služeb a ve všech 23 případech poruch srážení krve byl obžalovaný Petr Zelenka v práci.

 

Advokát obžalovaného se ale naopak snaží výpověď primáře zpochybnit a podstatně tak snížit počet lidí, jejichž smrt má Zelenka na svědomí.

Podle státní zátupkyně Faltusové je ale vše zcela jasně podloženo důkazy:"V rozsáhlém znaleckém posudku soudní znalec dospěl k závěru, že u sedmi zesnulých existuje exituje příčinná souvislost mezi podáním heparinu obviněným a smrtí zesnulého. Z tohoto znaleckého posudku vychází tedy obžaloba."

 

 

Další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina
REKLAMA