OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

diabetesKraj Vysočina se připojí ke Světovému dni diabetu a ve středu uspořádá Krajský diabetologický den. Agenturu Mediafax o tom informovala koordinátorka projektu Zdravý kraj Dana Kratochvílová.

"Již III. ročník Krajského diabetologického dne kraje Vysočina proběhne ve středu od devíti hodin v sídle kraje Vysočina v Jihlavě," sdělila Kratochvílová. Zástupci organizací zabývající se touto problematikou a lékaři z celé Vysočiny budou prezentovat své zkušenosti a novinky v léčbě diabetu.

Během akce je připravena i nabídka pomůcek pro diabetiky, praktická ukázka využití internetové poradny a v ranních hodinách bude probíhat měření hodnoty cukru a cholesterolu v krvi, krevního tlaku a tělesného tuku.

Světovým dnem diabetu je 14. listopad. V tyto dny se na všech kontinentech konají akce, které mají upozornit na nebezpečí této civilizační choroby a přesvědčit co nejvíc lidí, že zdravý životní styl jim pomůže ubránit se propuknutí cukrovky. Mezinárodní akcí připojující se k této myšlence je „Pochod proti diabetu“. Na Vysočině se uskuteční v Havlíčkově Brodě, Ledči nad Sázavou, Velké Bíteši nebo ve Žďáru nad Sázavou.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA