OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

zima_teplomerMrazy, kdy teplota klesne k minus 20 stupňům Celsia, a k tomu další přívaly sněhu. Tak bude vypadat počasí v Česku v následujících dvou týdnech, předpovídají v neděli meteorologové společnosti Meteopress.

Do střední Evropy proudil během víkendu studený vzduch od severu, který přinesl výrazné ochlazení. V tomto duchu přetrvá počasí i v následujícím dvoutýdenním období. Hned po Vánocích zůstanou během dne teploty hluboko pod bodem mrazu a v noci klesnou až k -20 °C. Současně by se mělo přidat i sněžení.

Den před silvestrem by mělo přibývat oblačnosti se sněžením. Noční teploty se budou pohybovat v rozmezí -8 až -12 °C, při vyjasnění klesnou až na -20 °C. Denní se budou pohybovat v rozmezí -9 až -4 °C.

První dny nového roku se trend nezmění, teploty se v noci budou pohybovat v rozmezí -3 až -8 °C, přes den klesnou na -5 až -1 °C.

V následujícím týdnu se začne do střední Evropy nasouvat oblast nízkého tlaku vzduchu. Zpočátku meteorologové očekávají převážně polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňky. Postupně bude až zataženo se sněžením, v nižších polohách budou srážky smíšené nebo mrznoucí. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -6 až -12 °C, postupně -3 až -7 °C. Denní teploty -8 až -4 °C, postupně -4 až 2 °C.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA